Gerze'de dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti 

Gerze'de dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti 

Gerze'de dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti 

Çeşitli yöntemlerle binlerce kişiyi tuzaklarına düşüren dolandırıcıların son yöntemi “yok artık” dedirtti

 Dolandırıcılar şimdi de ilaç kullanan hastaları gözlerine kestirdiler. Türk Eczacıları Birliğinden aradıklarını söyleyen sahtekarlar, hastaları “telefon kazandınız” yalanıyla ağlarına düşürmeye çalışıyorlar. 

Edinilen bilgiye göre Gerze'de yaşayan ve hastalığı sebebiyle sürekli ilaç kullanmak zorunda olan bir vatandaşı Türk Eczacıları Birliğinden aradıklarını söyleyen dolandırıcılar, sürekli kullandığı ilaç nedeniyle eczacılar birliğinden telefon kazandığını söyleyip kandırmaya çalıştıkları öğrenildi. 

Vatandaşa, son model akıllı telefon kazandığını, kabul etmesi halinde adresine postalanıp kargo ücretinin ödenmesi halinde telefonun teslim edileceğini söyleyen dolandırıcı, kandırmaya çalıştığı hastanın olayı Gerze eczacılarından Yumuk Eczanesi sahibi Onur Kabaş’a anlatması sonucunda vatandaşı tuzağına düşüremedi. Türkiye Eczacıları Birliğinin, “hediye telefon” gibi bir uygulamasının olmadığını söyleyen Yumuk Eczanesi sahibi Eczacı Onur Kabaş, vatandaşları bu gibi yalanlara kanmaması konusunda uyardı.

-Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115

banner124