AŞKIN AYRANCIOĞLU’NA İKİNCİLİK ÖDÜLÜ

Ankara’da düzenlenen “Esere ve Emeğe Saygı” konulu 5. Ulusal karikatür yarışmasında Boyabatlı ünlü karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu “ikincilik ödülü”nü kazandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı-Telif Hakları genel Müdürlüğü ve GESAM (Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) işbirliğinde telif haklarına dikkat çekmek için Afiş ve Karikatür dallarında bu yıl 5.’si düzenlenen “Esere ve Emeğe Saygı” konulu ulusal yarışma sonuçlandı.

Karikatür dalında Aşkın Ayrancıoğlu “İkincilik Ödülü”nü kazanırken “Birincilik Ödülü”nü Musa Keklik, “Üçüncülük Ödülü”nü Mete Ağaoğlu, “Jüri Özel Ödülü”nü Abdülkadir Uslu kazandı. Afiş dalında ise “Birincilik Ödülü”nü Muhammed Raşit Bal, “İkincilik Ödülü”nü İlhami Diksoy, “Üçüncülük Ödülü”nü Müzeyyen Toprak kazandı.

Kazananlara ödül olarak dizüstü bilgisayar ve belgenin verileceği yarışmanın ödül töreni ve sergi açılışı 18 Ekim Çarşamba günü saat 15.00’te Ankara’da Mamak Belediyesi Sergi Salonu’nda gerçekleştirilecek. Yarışma sergisi ayrıca İstanbul ve Van’da da açılacak.

Boyabat’ta Türk Halk Müziği konseri Boyabat’ta Türk Halk Müziği konseri