AŞKIN AYRANCIOĞLU ULUSLARARASI YARIŞMALARDA JÜRİ ÜYESİ

Boyabatlı ünlü karikatür ve resim sanatçısı, yazar, görsel sanatlar öğretmeni Aşkın Ayrancıoğlu Türkiye, Romanya ve Çin’de düzenlenen 6 farklı uluslararası karikatür yarışmasının seçici kurulunda yer alıyor.

"Karikatür Eğitimine Hizmet Ödülü" verildi.

Bugüne kadar çoğu uluslararası 120’nin üzerinde ödül kazanan ve çok sayıda ulusal ve uluslararası yarışmanın seçici kurulunda yer alan Ayrancıoğlu son dönemde de biri sonuçlanan, biri değerlendirme aşamasında ve dördüne katılımların devam ettiği altı uluslararası karikatür yarışmasının seçici kuruluna seçildi. 

Boyabat’ta Türk Halk Müziği konseri Boyabat’ta Türk Halk Müziği konseri

Çin’de düzenlenen 1. Kapok Uluslararası Karikatür Yarışması, Romanya’da düzenlenen 40. Uluslararası Altın Elma Karikatür Yarışması, Türkiye’de düzenlenen Deprem Konulu Uluslararası Karikatür Yarışması, Sinoplu Diyojen 3. Uluslararası Karikatür Yarışması, İnsan Hakları Derneği Uluslararası Karikatür Yarışması ve Uluslararası Raşit Yakalı Portreleri Yarışması’nda Türkiye ve dünyanın önemli çizerleriyle birlikte seçici kurullarda yer alan Aşkın Ayrancıoğlu ülkemiz karikatür sanatını dünyada başarıyla temsil etmeyi sürdürüyor.