Valilikten Boyabat’a sıcaklık uyarısı ‘’ Bu saatlerde dışarı çıkmayın ‘’

Boyabat Yayla Şenliğinde acı olay bir kişi hayatını kaybetti ! Boyabat Yayla Şenliğinde acı olay bir kişi hayatını kaybetti !

Sinop Valiliği aşırı sıcaklar ve önümüzdeki günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkmasının beklendiğini belirterek en sıcak saatlerde mecbur kalmadıkça vatandaşların dışarıya çıkmamaları gerektiği uyarısında bulundu.

Valilik’ten yapılan açıklamada ilimiz sahil kısımlarında hava sıcaklıklarının 4  ile 8 derece, iç kesimlerde ise 8 ile 12 derece mevsim normallerinin üzerine çıkabileceği belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi ‘’ Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre Ortalamaların üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının daha da artacağı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri Bölgemizin iç kesimlerinde mevsim normallerinin 8 ile 12 derece üzerinde , kıyı kesimlerinde ise 4 ile 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. İlgililere ve vatandaşlarımıza önemle duyurulur.  ‘’

- Boyabat Sesi