Şefik Çakıcı, 2023 Vizyonu Marka Şehir Projelerini Tanıttı (2)

Ak Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı, düzenlenen Proje Tanıtım toplantısında 5 yıllık hizmetlerini ve yeni projelerini anlattı.

Şefik Çakıcı, 2023 Vizyonu Marka Şehir Projelerini Tanıttı

Ak Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı, düzenlenen Proje Tanıtım toplantısında 5 yıllık hizmetlerini ve yeni projelerini anlattı.

Salona girişinde büyük sevgi tezahüratıyla karşılanan Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, salonu dolaşarak vatandaşları selamlayıp karanfil dağıttı. 5 yıllık hizmetlerini ve 2023 vizyonu olarak ifade ettiğ projelerini tanıtmak üzere kürsüye çıkan Çakıcı, konuşmasına "Boyabatım Boyabatlıyım Ben" isimli şiiri okuyarak başladı. Bu güne kadar kendisine destek olan Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş başta olmak üzere, Ak Partinin her kademesinde kendisine destek olanlara, resmi kurum yetkilileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlara teşekkür eden Çakıcı, konuşmasına devamla ;

"Boyabat; doğduğum, çocukluğum, gençliğm, yetiştiğim, yetiştirdiğim, hayatım, ekmeğim - suyum, yaşlanacağım ve topraklarında yatacağım şehrimin belediye başkanı olmatan, sizlerle bu şehirde yaşamaktan gurur duyuyorum ve her zaman da duyacağım. İyi ki sizler gibi yol arkadaşlarım var. İnsan yaşadığı şehrin aynasıdır, şehir de insanın aynasıdır.

Beş yıl önce helal oylarınızla seçtiniz bu kardeşinizi, bu kardeşiniz asla sizinyüzünüzü kızartacak, Boyabat'ımın başını eğdirecek hiçbir yanlış yapmadı. Hata olabilir, eksik olabilir, ama asla yanlışım olmadı. İnşallah ta olmayacak. Bende iki emanet var, birincisi can, ikincisi makam. 30 Mart 2014'te helal oylarınızla seçtiniz beni. Boyabat'ı, Ak Partiyi ve beni namertlere teslim etmediniz. Bana sahip çıktınız. Ben de seçtiğiniz günden bu yana çalışmaktan başka hiçbir şey yapmadım. Büyük işler yaptık, güçlü projelere imza attık sizlerle. Unutmayın ki büyük Türkiye'nin yükselen değeri Boyabat olacaktır.

Bizim geçmişimize, geleceğimize, mezarlıkta yatanlara, yeni doğanlara ve doğacaklara karşı, tarihimize karşı sorumluluklarımız var. Boyabat'ımızı medeniyet ve kültürüyle inşa edeceğiz. Bize bırakılan bu tarih ve kültür şehrine hep birlikte sahip çıkacağız. Boyabat'ımız tesadüfen kurulan bir şehir değildir, referansları güçlü olan, bağrında birçok medeniyetleri misafir etmiş bir şehirdir. Şehrimiz gücünü tarihinden, medeniyetinden ve sizler gibi üzerinde yaşayan güzel insanlardan almıştır. Yine bu gücünü yaşatacağımız tarihi ve medeniyetiyle koruyacak ve geliştirecektir. Boyabat'ımıza hizmet etmiş bütün belediye başkanlarımıza, bütün milletvekillerimize canı gönülden teşekkür ediyorum." dedi.

Başkan Çakıcı, konuşmasının sonunda başta Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş olmak üzere hükümetin tüm kademelerindeki bürokrat ve çalışanlarına, siyasi yetkililere, kendisine destek veren Boyabatlı hemşehrilerine de teşekkür ederek minnet duygularını ifade etti.

Çakıcı son olarak, 5 Yıllık dönemde Boyabat'a verdiği hizmetleri sinevizyon gösterimiyle anlattı. Fotoğraf ve şemalar üzerinde yapımı devam eden ve projeleri hazır olan hedeflerini anlatırken Orta Çarşı Restorasyonu, Orta Çarşı Otopark Projesi, Cadde Projesi, Otoparklar, Galericiler Çarşısı, Toki Boyabat'a Geliyor, Mevlana Çocukistan Parkı, Yaşayan Kültürel Miras Müzesi, Boyabat Şehitlik ve Çanakkale Panorama Müzesi, Boyabat Pirinç Müzesi, Berber Müzesi, Kent Müzesi, Boyabat Öğretmen Evi, Boyabat Halk Eğitim Merkezi, Yaşayan Duvarlar, Kemaldede Camii Yenilemesi, İsdihdam Arttırılacak, Sanayi Sitesi, Çanakkale Şehitlik Ziyaretleri, Bilim Kültür ve Eğlence Merkezi, Bisiklet Durakları, Şehir İçi Çevre Yolu ve 18 Uygulaması,Katı Atık Berteraf Tesisi, İçme Suyu veArıtma Tesisi, Atık Su Arıtma Tesisi, Boyabat Kart, Boyabat'a Doğalgaz Geliyor, Hayvan Pazarı, Kültür Sanat Evi, Topalçam Mesire Alanı, Millet Evi, Millet Bahçesi, Kalebağı Otel ve Sosyal Tesis, Boyabat Cam Teras, Boyabat Teleferik, Alparslan Türkeş Parkı, Huzurevi ve Yaşlı Bakımevi, Kale Aydınlatma, Kolazçayı Şişme Savak Projesi ve diğer 34 adet proje hakkında bilgilendirmede bulundu.

Proğram sonunda toplu hatıra fotoğrafları çekilirken, salondaki izleyiciler ile birlikte Özel İdare karşısındaki Ak Parti Seçim Bürosunun açılış proğramına katılınmak üzere salondan ayrılındı.

Toplantıya Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker, Ak Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpçü, Ak Parti İl Başkanı Uğur Giresun, Ak Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, SİYAD Genel Başkanı Rafet Orhan, partililer ve vatandaşlar katıldılar.

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 23:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Boyabatli
Boyabatli - 5 yıl Önce

Nedir bu helal oy meselesi....kimdir bu namertler......

Murat
Murat - 5 yıl Önce

Kul hakkı yemekten başka bir icraatı yok Başkan’ımızın saygılar.

SIRADAKİ HABER