Sandıktan "Barış"Çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından Sinop Merkezde gerçekleştirilen eğilim yoklamasında 597 oy ile Barış Ayhan CHP’nin Sinop Belediye Başkan Adaylığı için yarışan 4 aday arasından birinci çıktı. Son kararı, CHP parti meclisi verecek.

Sandıktan "Barış"Çıktı

Sandıktan "Barış"Çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından Sinop Merkezde gerçekleştirilen eğilim yoklamasında 597 oy ile Barış Ayhan CHP’nin Sinop Belediye Başkan Adaylığı için yarışan 4 aday arasından birinci çıktı. Son kararı, CHP parti meclisi verecek.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında geçtiğimiz günlerde toplanan Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) Sinop, Bilecik ve Çanakkale belediye başkan adaylarının belirlenmesinde eğilim yoklaması yapılması kararı alınmıştı.

Sinop’ta 2 Aralık Pazar günü 85. Yıl Kemalettin Sami Paşa Salonunda gerçekleştirilen eğilim yoklamasında Sinop Merkez ilçe sınırları içerisinde ikamet eden toplam bin 373 üyeden, bin 144’ünün kullandığı oylar sonucunda, 597 üyenin oyu ile Barış Ayhan CHP’nin muhtemel Sinop Belediye Başkan Adayı olarak sandıktan çıkan isim oldu. 

CHP’den Belediye Başkan Adaylığı için Baki Ergül, Barış Ayhan, Bülent Gökmenoğlu ve Metin Gürbüz’ün dahil olduğu 4 adayla gerçekleştirilen eğilim yoklamasında  Baki Ergül 323, Barış Ayhan 597, Bülent Gökmenoğlu 58, Metin Gürbüz ise 162 oy alırken 4 oy ise geçersiz sayıldı. Eğilim yoklaması sonucunda 597 oy ile üyelerin çoğunluğunun oyunu alarak sandıktan Barış Ayhan ismi Sinop Belediye Başkanı Adayı olarak çıktı.

SİNOP’TA SOSYAL DEMOKRASİNİN BAYRAĞINI DALGALANDIRMAK İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ

Açıklanan resmi sonuçların ardından tebrikleri kabul eden Barış Ayhan Vitrinhaber'e yaptığı açıklamada, eğilim yoklamasının kazanan ya da kaybedeninin olmadığını, bundan sonra hep birlikte kaldıkları yerden devam ederek Sinop’ta sosyal demokrasinin bayrağını dalgalandırma mücadelesine devam edeceklerini söyledi. Ayhan; "Daha önce de dediğimiz gibi bu seçimin kaybedeni yok. Bu akşam burada herkes kazandı. Cumhuriyet Halk Partisi kazandı, Sinop kazandı. Bizim için önemli olan 31 Mart'ta alacağımız zaferdir. Onun için bu akşam bu işi burada bıraktık. Yarın sabahtan itibaren sosyal demokrasinin bayrağını yeniden Sinop burçlarında dalgalandırma k için hep beraber bütün Cumhuriyet Halk Partililer el birliği ile mücadele edeceğiz. Bu bayrağı orada dalgalandırmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

BARIŞ AYHAN KİMDİR? 

1974 yılında dünyaya geldi. İlk orta ve lise öğrenimini Sinop’ta tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu. Askerlik görevini yedek subay olarak tamamladı. 2002 yılına kadar İstanbul’da pazarlama ve finans sektöründe ticari faaliyetlerini sürdüren Barış Ayhan, 2002 yılında Sinop’ta İnşaat sektöründe faaliyet sürdüren Eksen Yapı Market Firmasını kurdu.2003 yılında gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi il kongresinde yönetim kurulu üyesi seçildi. İl Saymanlığı görevinde bulundu. 2009 yerel seçimlerinde Sinop Belediyesi Meclis üyesi seçildi. 2015 yılında gerçekleşen 36. Olağan İl Kongresinde İl Başkanlığına ve Kurultay Delegeliğine seçildi.2018 yılında gerçekleşen 37.Olağan İl Kongresinde ikinci kez İl başkanı ve Kurultay delegesi seçildi. Bir dönem Sinop Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeliği de yapan Barış Ayhan, İlimizde bulunan birçok demokratik kitle örgütü, sivil toplum kuruluşu ve spor kulübünün üyesidir. Öğretmen Hanife Ayhan ile evli ve iki kız çocuk babası olan Barış Ayhan İngilizce bilmektedir.

Kaynak : Sinop Vitrin Haber


Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER