Sağlık şehidi Ender Çoraklı Boyabat’ta yüzlerce kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı

11 Haziran 2024 Salı günü  Sinop Boyabat yolunda meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi personeli görev şehidi Ender Çoraklı için Boyabat Kent Meydanı’nda tören düzenlendi. Törene yüzlerce kişi  katıldı.

Çoraklı’nın naaşı Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi’nden Kent Meydanı’na getirildi. Burada Ender Çoraklı ve aynı kazada hayatını kaybeden Dr. Sena Sakin ve , Dr . Mehmet Turan  Yazlak için cenaze namazı kılındı.

Boyabat’ta Vali Mustafa Özarslan’dan 15 Temmuz Gazisine Ziyaret Boyabat’ta Vali Mustafa Özarslan’dan 15 Temmuz Gazisine Ziyaret

Boyabat Kaza 1

Törende konuşan Boyabat 75 .Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Hatice Kübra Temirkaynak Yılmaz  şu ifadelerde bulundu ‘’ Konuşmamı tamamlamak için kendimi zorlayacağım ancak tamamlayamazsam beni affedin. Biz personelimizle tayinine uğurlarken, evlilik için, memleketine gittiğinde, atandığında, uzmanlığa giderken, güzel sebeplerle  sarılarak vedalaşmaya  helalleşmeye alışığız. Bu zamansız vedanın zorluğunu sizlere kelimelerle anlatmam mümkün değil. Bu yüreğimizi yakan kaza mahaline gidinceye kadar yalvararak dua ettiğimiz, elim kaza sonucu şehit olan Ender Çoraklı abimiz, ve naaşları bu saatlerde memleketler Ordu ve Tokat’ta düzenlenecek törenle uğurlanacak Turan Hocam ve Sena Hocam’ı son yolculuğuna uğurlamak için toplanmış bulunmaktayız.

Kaza saatli itibariyle olay yerinde ilk müdahale de yer alan Boyabat Aile Hekimi Fatih Hocama, mesai arkadaşlarımı araçtan çıkarmak için mücadele veren Sinop halkına, Türkiye’nin her yerinden başsağlığı dilemek için mesai arkadaşlarımın ya da ailelerinin her hangi bir ihtiyacı var mı diye sormak için arayan , bu günümüzde kenetlenip desteklerini arkamızda hissettiğimiz sağlık camiamıza minnettarım.

Boyabat Bashekim Kübra Temirkaynak

Ender abimiz kendisi aidiyet içerisinde çalıştı, mevcut görevinin büyük bir süresini hayat kurtarmak için 112’de şoför olarak vatanına milletine hizmet ederek geçirdi. 4.5 senedir bu hastanede birlikte çalıştık Ender abi bu süre içerisinde kimsenin kalbini kırmamış, kibar iyilik dolu, mesai arkadaşlarına karşı son derece merhametli fedakar abimizi kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Her zaman davranışlarıyla ve iş ahlakıyla bizlere örnek olan iyi insan, ailesine çok düşkün bir insandı. Amacı iyi bir insan olup onurlu yaşamaktı. Kendisi gibi vatana millete hayırlı  evlatlar yetiştirmekti ben şahidim. Mazlumu garibanı koruyup kollayan birisiydi. Hastanemizin Ender Abisiydi. Biz sizlerden razıyız Allah’ta sizden razı olsun. Sevenlerine ailesine ve sağlık camiasına başsağlığı diliyorum. ‘’

Sinop İl Müftüsü Paşa Pektaş’ın kıldırdığı cenaze namazı ve dualarla Ender Çoraklı ebedi istirahatgahı olan Saraydüzü Korucuk Köyü’ne gönderildi.

- Boyabat Sesi

Son Dakika Haberleri Boyabat Kaza Ender CorakliCenaze BoyabatBoyabat 1Boyabat Ugurlama CenazeBoyabat Toren 5Boyabat Kaza 3 TorenBoyabat Kaza 1Boyabat Kaza Toren Doktorlar Hayatını KaybettiBoyabat Kaza Sonrasi Cenaze ToreniBoyabat Haber Sinop Yolu Kaza 4 Kisi OlduBoyabat Cenaze Namazi SehitBoyabat Bashekim

Editör: Vural Kılıç