Kuru ‘’ Sinop’un siyasilerini göreve çağırıyoruz ‘’

Prof.Dr.Emin Kuru Boyabat Sinop yolunun trafik yükünü kaldıramadığını ifade ederek siyasileri göreve davet etti. Kuru açıklamasında şunları söyledi ‘’ Bu yol Sinop, Boyabat Ankara, İstanbul’u birbirine bağlar. Kabalı ile Boyabat Tüneli arası bölünmemiştir ama Boyabat Tünelinden sonra Ankara’ya kadar duble yoldur.

Bu yoldaki trafik yükünü bölünmemiş yol kaldıramıyor. İçimizi acıtan bu kaza gibi kazalar hep burada oluyor. Bir kez bende bu yolda kaza yaşadım. Yolla ilgili araştırma yapıp basına ve ilgililere verdim ama yetkililer maalesef ilgisiz kaldı. Ayancık ormanlarından çıkan kereste, Sinop Organize Sanayi’ye giden ağır tonajlı yükler ve Sinop Ankara, Boyabat Durağan Saraydüzü bağlantısı hep bu yoldan sağlanmakta.

‘’ İstatistikler bu yolu işaret ediyor ‘’

Sinop sınırlarında yaşanan trafik kazalarının istatistiğine bakarsanız bu yol birinci sıradadır. Çözüm ise bu yolun, Kabalı kavgasından başlayarak Boyabat Tüneli’ne kadar duble yol olmasıdır. Sinop’un bu ihtiyacını muhalefet vekilerinin dillendirmesi, iktidar vekillerine de gündeme alarak yatırımlara başlaması gerekiyor. Bu yoldan vekiller, siyasiler, bürokratlar da gelip geçiyor. Kaza herkesi bulabilir. Bu vahim olaydan ders alarak bir an önce harekete geçmeli ve bu yol bölünmüş yol haline getirilmelidir. Kazada hayatını kaybeden doktorlarımıza, ambulans şoförümüze, diğer araçta bulunan vatandaşımıza Allah’tan rahmet yaralılara şifa yakınlarına başsağlığı dilerim.’’

Boyabat Sanayi Kavşağı’nda kaza : 2 yaralı Boyabat Sanayi Kavşağı’nda kaza : 2 yaralı

Editör: Vural Kılıç