Ölü bulunan 5 aylık bebeğin bakımsızlıktan öldüğü ortaya çıktı: Anne ve sevgilisi tutuklandı 

 Kastamonu’da evinde ölü bulunan 5 aylık Esmanur’un, şüpheli bulunarak gözaltına alınan annesi ile sevgilisi, tutuklandı. Küçük Esmanur'un otopsisindeki ilk belirlemelere göre, yeteri kadar beslenemediği ve bakımsızlıktan öldüğü belirlendi.  
Olay, önceki gün öğle saatlerinde Kastamonu merkez ilçesi Topçuoğlu Mahallesi Topçuoğlu Çıkmazı Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokak üzerine bulunan bir evde 5 aylık kız bebeği Esmanur G., yatağında ölü bulundu. 5 aylık bebeğin ölümünü şüpheli bulan polis ekipleri tarafından anne Y.G. ile birlikte yaşadığı öğrenilen C. H. gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Y. G. ile C.H., Kastamonu Adliyesi'ne sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan Y. G. ile C.H., tutuklandı. 

Hayatını kaybeden 5 aylık Esmanur G.'nin cenazesi ise otopsi incelemesinin ardından Taşköprü ilçesine bağlı Ayvalı köyünde toprağa verildi. Küçük Esmanur'un otopsi incelemesindeki ilk belirlemelere göre, yeteri kadar beslenemediği ve bakımsızlıktan hayatını kaybettiğinin tespit edildiği öğrenildi. 
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.