Boyabat'ta toplantı alanı ve gösteri yürüyüş güzergahları belirlendi

Boyabat'ta toplantı alanı ve gösteri yürüyüş güzergahları belirlendi

BOYABAT'TA TOPLANTI ALANI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜ GÜZERGAHLARI BELİRLENDİ

Boyabat İlçe Kaymakamlığı 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 6.Maddesi gereğince Boyabat İlçe Merkezi Belediye sınırları içinde Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü yapılabilecek meydan,yollar toplanma  ve dağılma yerleri, asılacak afiş, pankart ve levhaların güzergahlarını belirledi.

Boyabat İlçe Kaymakamlığından duyurulan ilana göre ;

A-Birinci Toplanma Yeri,Güzergahı ve Toplanma Alanı

1-Toplanma Alanı : İlçemiz Kumluk Mahallesi İnönü Caddesi, İnönü İlköğretim okulunun bahçe giriş kapısının sol tarafından bulunan alandır.

2-Yürüyüş Güzergahı : Toplanma yerinden başlayarak, İnönü ve Adnan Menderes Bulvarının yaya kaldırımları kullanılarak Samsun iki istikametinde Tayyareci Nuri Bey Parkı kaldıırımı takiben Çamlıca Kavşağına kadar bulunan normal trafik akışının düz yönünde yürüyerek 15 Temmuz Kültür Merkezi önündeki yaya geçidinden Çamlıca Caddesi ile Martı Sokak kesiştiği yere kadar trafik akışının ters yönünde Martı Sokak (Panayır Yolu ) devamı topantı alanına intikal.

3-Toplantı (Miting) Alanı : İlçemiz Camikebir mahallesi martı Sokak (Panayır Alanı ), Çulluk Sokak ve Rüzgarlı Sokak'ın kesiştiği yerdir.Toplanma alanı ve yürüyüş güzergahına Panayırın düzenlenidiği tarihlerde izin verilmez.Bu durumda alternatif alan ve güzergahlar kullanılır.

4-Dağılma Yerleri : Toplantıya katılanların dağılımı Martı Sokak, Çulluk Sokak, Rüzgarlı Sokaktır.

B-Alternatif Toplanma Yeri,Güzergahı ve Toplanma Alanı

1-Toplanma Alanı : Yıldız Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi ile Rabia Caddesi arasında Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi girişi arasında kalan boş alandır.

2-Yürüyüş Güzergahı : Yıldız Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi ile Rabia Caddesi arasında Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi giriş arasında kalan boş alandan hakreketle Işıklar mevkiindeki yaya geçidi geçirilerek 15 Temmuz Kültür Merkezi önünden Çamlıca Caddesi ters itikametten miting alanına intikal.

3-Toplantı ( Miting) Alanı : Çamlıca Mahallesi Çamlıca Caddesi,Sazak Sokak ve Camiikebir Mahallesi Martı Sokak ( Panayır Yolu) kesiştiği boş alandır.

4-Dağılma  Yerleri : Toplantıya katılanların dağılımı Çamlıca Caddesi Sazak ,Nazif Çakaloğlu İnci Sokaklar ile Camiikebir Mahallesi Martı Sokaktır.

c-Afiş ve Pankart Asılacak Yerler

5326 Sayılı Kabahatler Kanunu'nun Afiş Asma Başlıklı 42.maddesi hükmü saklı kalmak kaydıyla Toplantı ve Gösteri Yürüyüşüne ilişkin çağrı ve propaganda amacı ile kullanılan basılı çoğaltılış veya el ile yazılmış davetiye, levha ve ilanların; Belediye ilan panolarına ve bilboardlarına yapıştırılması, asılacak afiş ve pankartların Toplantı Alanı ile Adnan Menderes Bulvarı Dörtyol kavşağına asılması bu bölgeler haricinde herhangi bir yere afiş , pankart vb. asılmaması 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunun'un 6 ve 26. maddelerine göre kararlaştırılmıştır.

-Boyabat Sesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 1 yıl Önce

seçim yakın anlasıldı.

SIRADAKİ HABER

banner112

banner114