Geleneksel Türk Okçuluğu İl Temsilcisi Murat Kanber ‘’ Amacımız kültürel mirasımızı gelecek nesillere aktarmak ‘’

Geleneksel Türk Okçuluğu 2023 yılı faaliyet programında yer alan Büyükler Salon Puta  Şampiyonası Samsun ilinin İlkadım Okçuluk Tesisleri'nde gerçekleştirildi.Müsabakaya 37 ilden yaklaşık 640 sporcu katıldı. Şampiyonaya Sinop ve Boyabat’ı temsilen Boyabat Eğitimspor Kulubü Geleneksel Okçuluk Kulübü Sporcuları katıldı.

Boyabat Sesi Gazetesi Muhabirine açıklamalar yapan Geleneksel Türk Okçuluğu Sinop İl Temsilcisi Murat Kanber amaçlarını Geleneksel Türk Okçuluğu Kültürel Mirasını gelecek nesilleri aktarmak olarak ifade etti. 

İl temsilcisi Murat Kanber açıklamasında şu ifadelere yer verdi ; ‘’  Öncelikle ülkemizde meydana gelen deprem ve sel aferinde  vefat eden  vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum umarım en kısa zamanda bu yaralarımızı millet olarak hep birlikte sararız.

Türkler için hem milli hemde manevi değerler açısından büyük bir öneme sahip olan Geleneksel Türk Okçuluğunu tanıtmak ve geçmişten aldığımız bu kültürel mirası gelecek nesillere aktarmak  amacıyla çalışmalar yürütüyoruz.Bunun yanısıra bu değerlerlerine, tarihine sahip çıkan, ahlaklı, bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler yetiştirmeyi de amaçlıyoruz. Bu kapsamda Geleneksel Okçuluk faliyetlerimizi yürütüyoruz.Bu kapsamda Sinopumuzu ve cennet vatanımızın her köşesinde layıkıyla temsil etmek ve önder olmak başlıca görevimizdir. ‘’

- Boyabat Sesi