Demircan, Aday Adaylık Başvurusunda Bulundu

Boyabat Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demircan, emekliye ayrılarak Ak Parti Boyabat İl Genel Meclis Üyeliği için aday adayı oldu.

Mustafa Demircan, uzun yıllar çeşitli kademelerinde çalıştığı ve son olarak ta Boyabat Belediye Başkan yardımcılığını yaptığı Boyabat Belediye'sine emeklilik dilekçesini vererek Ak Parti Boyabat İl Genel Meclis Üyesi aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Demircan, çok sayıda davetlinin ve katılımcıların bulunduğu Ak Parti İlçe Başkanlığı salonunda İl Genel Meclisi Üyesi Aday Adaylık başvurusunu Ak Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız’a sundu.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Musta Demircan'ın belediyedeki görevinin yanısıra her zaman partisiyle birlikte olduğunu ve elini taşın altına koyduğunu ifade ederekek, dava arkadaşlığı ve yol arkadaşlığına şahit olduğunu söyledi. 

Yıldız, sözlerine devamla "Ben, Mustafa Demircan'ın emeklilik hayatının hayırlı olmasını diliyorum, bu günkü il genel meclisi aday adaylığının da hayırlı olmasını diliyorum. Ben ve teşkilatım aday adaylığı başvurusunda bulunan 9 arkadaşıma teşekkür ediyorum. Aday adayı olan 9 arkadaşımız dava adamlarıyız. Hepimiz kol kola gönül gönüle birlikte çalışacağımızdan en ufak bir şüphem yoktur. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum." dedi.

Daha sonra söz alan Mustafa Demircan, salonda bulunan herkese teşekkür ederek, kaza sonucu hayatlarını kaybeden önceki dönem Durağan Belediye Başkanı Ali Dalkılıç’a ve Durağan MHP İlçe Başkanı Osman Yıldırıma Allah’tan rahmet diledi.

Mustafa Demircan, özgeçmişini kısaca anlatarak, birlikte çalışmış olduğu belediye başkanları ve belediye pesoneline teşekkür edip haklarını helal etmelerini istedi. 

Son beş yılda da Başkan Şefik Çakıcı'yla birlikte çalışmanın onur ve gururunu duyarak kendisinden büyük destek ve güç aldığını söyleyen Demircan, bazı özel anılarını anlatarak, Çakıcı'nın projeleriyle gönüllerde taht kurduğunu, vizyon sahibi ve halk adamı olduğunu vurgulayarak, kendisine teşekkür etti.

Demircan, konuşmasını "Ben, buraya kadar gelmiş olan muhtarlarıma, parti teşkilatı arkadaşlarıma, beledye meclis üyeleri ve personelimize çok teşekkür ediyorum. Benim gibi il genel meclisi adaylığı başvurusunda bulunan 8 aday adayı arkadaşıma da başarılar diliyorum. Muhtarlarımıza 31 Martta katılacakları muhtarlık seçimlerinde başarılar diliyorum. Bizleri yalnız bırakmadığınız için tekrar teşekkür ediyor, sevgi saygı ve hürmetle seramlıyorum." diyerek tamamladı.

Daha sonra il genel meclisi başvuru evraklarını Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız'a teslim eden Demircan, salona gelen herkesle tek tek tokalaşıp teşekkürlerini sundu.

Haber : Mahmut Coşkun