Boyabat ilçesinden Trakya'ya kurbanlık sevkiyatı başladı

Sinop'un Boyabat ilçesinden Kurban Bayramı dolayısıyla Trakya Bölgesine gönderilecek olan 26 besi işletmesine ait bin 526 büyükbaş kurbanlığın sevkiyatına başlandı.

Boyabat'tan 26 besi işletmesine ait bin 526 büyükbaş kurbanlık sağlık kontrollerinden geçirilerek Trakya bölgesine sevkiyatı başladı. Boyabat İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Usta, Boyabat Sesi Gazetesi’ne  yaptığı açıklamada Kurbanlık sevkiyatı için İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne başvuran besi işletmelerinden gerekli kontrollerin sonunda 26 işletmeye büyükbaş hayvanın sevkiyatının kademeli olarak başlandığını söyledi.

Murat Usta açıklamasına devamla "Tüm kurbanlık hayvanlar sağlık kontrollerinden geçirilmiş ve sevki için evrakları tamamlanan kurbanlıklar yola çıkarılmıştır. Sevk işlemi arife gününe kadar devam edecektir. Sevk işlemi için 70 tır nakliyede görevlendirilmiştir.

İlçe dışına sevklerin olmasıyla birlikte ilçemiz ve köylerimizde kurbanlıkla ilgili bir yetersizlik söz konusu değildir. Vatandaşlarımız kurbanlık alırken kayıt altına alınmamış, kulak küpesiz kurbanlıklara karşı dikkatli olmalılar. Kayıt dışı hayvanlara itibar etmesinler. Boyabat kurban pazarında kurumumuza ait veteriner hekimlerimiz bulunacak olup, gerektiğinde danışma ve yardım isteyebilirler" ifadelerinde bulundu.

Boyabat’ta kurban pazarı hareketlendi işte fiyatlar ! Boyabat’ta kurban pazarı hareketlendi işte fiyatlar !

- Boyabat Sesi

Kurbanlik Sevkiyat BoyabatBoyabat Kurbanlik Sevkiyat