Boyabat’ta yerli karpuz çıktı; üretici Atakoğlu dertli !

Sinop’un Boyabat ilçesinde Salar Köyü’nden getirilen yerli karpuzlar  Büyük Cami yanında bulunan Köy Pazarı’nda satışa sunuldu. Üretici Şefik Atakoğlu tarafından satışa sunulan yerli karpuzun kilosu 20 Türk Lirası.

Mehmet Vural vefat etti Mehmet Vural vefat etti

35 yıldır karpuz ürettiğini söyleyen Atakoğlu Boyabat Sesi Gazetesine açıklamalarda bulundu. İlçe dışına karpuz gönderdiğini ifade eden üretici Boyabat’a satış yeri bulamamaktan dert yandı.

Şefik Atakoğlu açıklasında şu ifadelerde bulundu ; Boyabat’ta  yerli karpuz Temmuz ayının birinde çıktı. 35 yıldır karpuz üreticisiyim.Boyabat dışına da ihraç ediyorum ,senede 40-50 ton karpuz üretimi yapıyorum. Ortalama ağırlığı 10 kilogram olan yerli şeker gibi karpuzları Boyabat Büyük Cami yanında bulunan köy pazarında satıyorum.

Boyabat Karpuz Yerli

Ürünlerimi satacak yer bulamadım !

Üreticiye sahip çıkan yok, belediyeden kulübe istedim ücreti mukabilinde neyse satışımızı yapalım dedim , en azından üzerimiz kapansın dedim ama yok. Bafra ovasından önce karpuz çıkarıyorum  ancak bize burayı layık görüyorlar. Bir daha da üretmeyi düşünmüyorum. Şu ana kadar çözüm bekledik ama olmadı. 1 Temmuzda Boyabat’a karpuz getirdim bana plaket verilmesi lazım dedim ancak yer dahi verilmiyor. Ben karpuzda Adana’ya nasıl yetişebilirim diye uğraşıyorum o mücadele şevkini bırakmıyorlar. Adana’nın mısırı ön tarafta , Amasya’nın domatesi salatalığı ön tarafta ben yerli üretici olarak en arkada satış yapıyorum. Adana Mısırı kadar benim ürettiğim Boyabat Karpuzu’nun değeri olmadıkça mücadele etmeme de üretmeme de gerek yok.

- Boyabat Sesi

Boyabat Yerli Karpuz Satis Boyabat Haberleri Sondakika Karpuzlari

Editör: Vural Kılıç