Boyabat'ta Trafik Haftası Etkinliği Düzenlendi

Sinop'un Boyabat ilçesinde Trafik Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Ekipleri'nin birlikte düzenlediği etkinlikte, ilkokul öğrencilerine trafik eğitimi verilip, sürücülere trafik kurallarını içeren broşürler verilip, lokum ikram edildi.

"Hayatla Yarışılmaz" sloganıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki kavşakta düzenlenen etkinlikte İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz tarafından ilkokul öğrencilerine araç ve yaya trafiğinde uyulması gereken kurallar anlatılıp, yaya geçidinden karşıdan karşıya geçilerek uygulamalı anlatım yapıldı.

Yılmaz, sürücü ve yolculara broşür verip lokum ikram ederek, kurallara uyulmasını istedi.

Boyabat’ta bir haftada 230 bin 423 TL idari para cezası uygulandı Boyabat’ta bir haftada 230 bin 423 TL idari para cezası uygulandı

Trafik ekipleri araçları durdurarak "Hayatla Yarışılmaz" Temel Trafik Kuralları" "Emniyet Kemeri Kullanımının Önemi" Trafikte Yaya Güvenliği" Öncelik Yayanın Öncelik Hayatın" başlıkları altında broşürler vererek, amaçlarının kazaları sıfıra indirmek olduğunu, bunun için de kurallara uyulmasını söylediler. 

Etkinliğe Belediye Başkan Yardımcısı Ayşenur Türkmen, İlçe Emniyet Müdürü Mikail Özben, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Kızıltaş, Boyabat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İrfan Erbaş, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

Mahmut Coşkun