Boyabat'ta Şehit yakınları ve gaziler için iftar yemeği verildi

Sinop'un Boyabat ilçesi Kaymakamlığı tarafından, şehit aileleri, gaziler ve yakınlarının katılımıyla iftar programı düzenlendi.

Sinop Vali Yardımcı Ahmet Berkay Deniz, misafirleri kapıda karşılayıp, katılımları için teşekkür edip hoş geldiniz dedi. İftar yemeği sonrasında İlçe Müftüsü Mehmet Evirgentürk tarafından iftar yemeği duası yapıldı.

Kaymakamlık salonunda düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Sinop Vali Yardımcısı ve Boyabat Kaymakam Vekili Ahmet Berkay Deniz, bu gün ülkemizde hür ve huzur içinde yaşıyorsak, bu topraklar için canlarını veren kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir dedi.

Deniz, konuşmasında "Sinop'tan deprem bölgesine giden tüm yardımların üçte birinden fazlasının Boyabat'tan toplanması bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Böyle anlamlı bir akşamda cömertliğine ve fedakarlığına borçlu olduğumuz Boyabat halkıyla aynı sofrayı paylaşmaktan gurur ve onur duyuyorum.

Vatanımız için hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Kamu kuruluşlarımız olarak, kahraman şehit yakınlarımızın, gazilerimiz ve yakınlarının yanında olmaya devam edeceğiz. İhtiyaçlarınız ve sorunlarınızı gidermeye devam edeceğiz. Davetimize iştirak ettiğiniz için, bizimle beraber olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Allah nice nice ramazanlarda iftarlarda bizleri bir araya getirsin." ifadelerinde bulundu.

İftar yemeğine Vali Yardımcısı Deniz'le birlikte Belediye Başkanı Hüseyin Coşar, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Gizem Güçtekin Kutu, İlçe Emniyet Müdürü Yunus Emre Gökmen, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Şeref Kutu, Boyabat Askerlik Şube Başkanı Asteğmen Berkay Salman, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Çok, CHP İlçe Başkanı Mehmet Alarslan, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Ayyüksel, İYİ Parti İlçe Başkan Vekili Adem Işık, kurum amirleri, stk temsilcileri ve diğer ilgililer katıldılar.

Mahmut Coşkun