Boyabat'ta inşaatı tamamlanan cami ibadete açıldı.

Boyabat İlçesi Günpınar köyü Çalış mahallesinde inşaatı tamamlanan zemin katında mutfak ve yemekhanesi olan iki katlı cami Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz ve beraberindeki heyetin katılımıyla dualar eşliğinde açılış kurdelesi kesilerek ibadete açıldı.

İstanbul Gündüzlüler Derneği Başkanı Fikret Kara, Çalış Birlik Camisi adını verdikleri camiyi daha çok İstanbul ve gurbette yaşayan Çalış mahalleli işadamları ve hayırsever vatandaşların destekleriyle inşa ettiklerini söyledi.

Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş caminin açılışında yaptığı konuşmada açılışı yapılan camiyi hiçbir yerden yardım almadan kendi imkanlarıyla yapan Gündüzlüler'in çalışkanlıklarıyla, karakterleriyle örnek bir toplum, olduklarını söyledi.

Son dakika Boyabat'ta yangın, bölgeye ekipler sevk edildi ! Son dakika Boyabat'ta yangın, bölgeye ekipler sevk edildi !

Minareler, ezanlar, camiler ve bayrağımız bu ülkenin tapu senedidir, diyen Maviş,
"İstanbul'da yaşayan Gündüzlüler'in İstanbul'da inşa ettikleri sosyal alanları olan dernek binaları Sinoplu derneklere örnek olmuştur. Köylerine de sahip çıkarak, kendi imkanlarıyla böyle güzel bir cami inşa ettikleri için dernek başkan ve yöneticilerini tebrik ve teşekkür ediyorum. Bu başarı tutkunluğunuz ve birlik beraberlik ruhunun icraata yansıdığı bir başarıdır. Allah, dualarınızı, ibadetlerinizi kabul etsin. Hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Konuşmaların ardından ibadete açılan camide öğle namazı kılındı. Caminin yapılışına emeği geçenlere dernek yetkilileri tarafından plaketler verildi. Törene katılanlara yemek ikramında bulunuldu.

Açılışa Sinop İl Genel Meclisi Başkanı Ersin Yaman, Ak Parti Boyabat İlçe Başkanı Kadir Çok, Boyabat İl Genel Meclisi üyeleri İsa Bağcı ve Enes Çakır ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Boyabat Haberleri Boyabat Son Dakika Boyabat Camiwhatsapp Image 2024 06 19 At 5.35.17 PmBoyabat Haberleri Boyabat Son Dakika Boyabat Camiwhatsapp Image 2024 06 19 At 5.34.24 PmBoyabat Haberleri Boyabat Son Dakika Boyabat Camiwhatsapp Image 2024 06 19 At 5.33.45 PmBoyabat Haberleri Boyabat Son Dakika Boyabat Camiwhatsapp Image 2024 06 19 At 5.33.31 PmBoyabat Haberleri Boyabat Son Dakika Boyabat Camiwhatsapp Image 2024 06 19 At 5.32.53 PmBoyabat Haberleri Boyabat Son Dakika Boyabat Camiwhatsapp Image 2024 06 19 At 5.25.25 Pm

Editör: Vural Kılıç