Boyabat'ta "Eğlenceli Matematik Bilim Şenliği" etkinliği düzenlendi.

Sinop Üniversitesi (SNÜ) tarafından Boyabat 100. Yıl Cumhuriyet İlkokulu'nda" "Eğlenceli Matematik Bilim Şenliği" etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinlikte Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Savaş Baştürk'ün koordinesinde SNÜ Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği 3. sınıf 42 öğrenci, bilim şenliğinde kurulan 15 stantta sergilenen 60 matematiksel oyun ve materyalleri hakkında ilkokul öğrencilerini ve ziyaretçileri bilgilendirdi.

Matematik Haberleri Boyabat

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunuşu ardından 100. Yıl Cumuriyet İlkokulu Müdürü Emre Çeltikçi, günün anlam ve üzerine yaptığı konuşmada, Matematik, insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir ve hayatımızın hemen her alanında kullanılır, dedi.

Boyabat akşam saatlerinde sallandı Boyabat akşam saatlerinde sallandı

Çeltikçi, konuşmasında "Birçok günlük aktivite matematiksel düşünceyi gerektirir. Matematiksel düşünce, problem çözme becerilerini geliştirir, analitik düşünmeyi teşvik eder ve teknolojik gelişmelere katkı sağlar. Ayrıca, matematik, dünyayı anlamamıza yardımcı olan bir dil olarak da önemlidir. Bu nedenle, matematik eğitimi ve matematiksel becerilerin geliştirilmesi büyük bir öneme sahiptir.

Tarih boyunca Matematik dersi öğrencilerin genelde çekindikleri ve korktukları bir ders olmuştur. Ancak günümüz modern eğitim anlayışında eğitici ve eğlendirici etkinliklerle bunun önüne geçilmeye başlanmıştır. 

Hepinizin bildiği üzere "Bilim Şenlikleri" öğrencilerin bilimsel düşünme becerilerini geliştiren, matematik bilimine ilgilerini artıran etkinliklerdir. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır." ifadelerinde bulundu. 

Eğlenceli Matematik Bilim Şenliği'nin amaç ve içeriği hakkında konuşan Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Savaş Baştürk, etkinlikte  öğrencilerimizin Matematik derslerinde yapmış oldukları materyaller, oyunlar ve etkinlikerin sergilendiğini söyleyerek, "Amacımız öğrencilerimize matematiği sevdirerek öğretmek, hem  okullarımıza gelerek öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle bunları paylaşmak hem de öğretmen adaylarının öğrencilerle yüz yüze gelerek tecrübe edinmelerini sağlamaktır.

Haberler Boyabat Son Dakika Matematik

Öğretmen adaylarımız okullarında projeleri için materyalleri tasarlarken gerçek öğrencileri karşılarında olmadıkları için yapılan materyallerin etkisini tam olarak göremiyorlar. Bu gün burada bilim şenliği yaparak öğretmen adaylarımızın deneyimlerini daha da zenginleştirmeye çalışıyoruz. Buradaki öğrencilerimize de matematiği eğlenerek öğrenmelerini sağlamaya çalışıyoruz," dedi.

Protokol tarafından kurdele kesimiyle açılışı yapılan bilim şenliği protokol üyeleri, okul öğrencileri ve katılımcılar tarafından gezilip, sergilenen matematiksel materyaller oyunları incelendi.

Program sonunda Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Savaş Baştürk ve etkinlikte görev alan Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği 3. sınıf öğrencilerine Belediye Başkan Vekili Ayşenur Türkmen, Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Akın, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Çağrı Alperen tarafından teşekkür belgeleri verildi.

- Boyabat Sesi

Son Dakika Boyabat HaberleriSon Dakika Boyabat GazeteHaberler Boyabat GazeteHaber Matematik BoyabatGazete Matematik Boyabat HaberleriBoyabat MatematikBoyabat Matematik ProgramiBoyabat Gazete Haberleri