Boyabat’ta fakülte öğrencilerine Evlilik Öncesi Eğitim Semineri Boyabat’ta fakülte öğrencilerine Evlilik Öncesi Eğitim Semineri

Boyabat'ta 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılında 7 bin 728 öğrenci ders başı yaptı.

Boyabat ilçesinde 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı açılışında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde toplam 7 bin 728 öğrenci ders başı yaptı.

İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Boyabat 125. Yıl Atatürk Anaokulu, Fatih İlkokulu ve Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu'nu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilere başarılı bir eğitim yılı dilediler.

Kaymakam Yılmaz, girdiği sınıflarda öğrencilerle sohbet edip, ileriye dönük hangi mesleği düşündüklerini sordu.

Yılmaz, "Elbette ki her mesleği başaracağınıza inanıyorum, bunun için öğretmenlerinizi dikkatle dinleyin. Okul dışında da derslerinize çalışarak okula hazırlıklı geldiğinizde başarıyı yakalayacaksınız. Hepinize sağlıklı başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum." dedi.

Kaymakam Yılmaz, öğretmenler odasında öğretmenlerle sohbet edip, başarıya ulaşmaları için devletin bütün imkanlarını seferber ettiğini vurgulayarak, "Bir sorununuz olduğunda bizler yanınızdayız, yeter ki sizler geleceğimiz olan yavrularımızın başarıları için uğraşın. Öğrencilerimizin başarısı, ülkemizin başarısı demektir. Hepinize başarılı bir eğitim yılı diliyorum," dedi.

Boyabat Sesi muhabirinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden edindiği bilgiye göre 11 Eylül 2023 tarihi itibariyle Boyabat ilçesi merkez ve köylerinde özel ve resmi okullar dahil 8 anaokulu ve bünyesinde anasınıfı bulunan ilkokullarda 698 okulöncesi öğrencisi, 13 ilkokulda 2 bin 490 öğrenci, 11 ortaokulda 2 bin 340 öğrenci ve 8 lisede 2 bin 200 öğrenci olmak üzere toplam 7 bin 728 öğrenci ders başı yaptı. Tüm bu okullarda ise toplam 536 öğretmenin görev başında olduğu öğrenildi. Yetkililer bu sayıların 11 Eylül tarihi verileri olduğu, gelen giden nakillerin olabileceği ihtimaline göre sayıların değişebileceğini söylediler.

Mahmut Coşkun