Boyabat’ta  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümü Boyabat’ta coşkuyla kutlandı. Sabah saatlerinde Boyabat Kent Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önündeki çelenk sunma töreninin ardından kutlamalar Prof.Dr. Necmettin Erbakan Spor Salonu’nda devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Boyabat Gençlik ve Spor Müdürü Faruk Erdem günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştirdi. Faruk Erdem konuşmasında şu ifadelerde bulundu ‘’ Bundan 105 yıl önce bugün, tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan ‘’ Kurtuluş Yolu ‘’ adlı destanımızın başladığı gündür. 16 Mayıs 1919 tarihinde başlayan Bağımsız hür Türkiye seferinin denizlerde ki ayağının bittiği Anadolu Karası, Samsun ile devam ettiği gündür.

Boyabat Durağan yolunda iki araç çarpıştı ! Boyabat Durağan yolunda iki araç çarpıştı !

Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1384

Sevgili gençler , bu yol öylesine dikenli ve meşakkatli bir yoldu ki adeta yol almanın imkanı yoktu. Kimine göre koca çıkmaz bir sokaktı. Unutlan ise Yüce Türk Milleti’nin büyük inancı, esarete boyun eğmeyisi ve en zor dönemlerde bağrından çıkardığı Alparslanlar, Fatihler ve Atatürklerdi. Evet yine küllerinden koskoca bir millet doğuyordu. Bu kutlu doğum büyük bir lidere gebeydi. O lider yeni Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’tü. Yolun kaptanı işini iyi bilen, sorumluluğunun bilincinde olan, liderliğinin ne kadar kritik ve değerli olduğunu ziyadesi müşahede eden büyük bir askeri ve siyasi deha idi.

Bu yolun her adımında milletin azmi artıyor, kalplerinde vatan aşkı ziyadeleşiyor ölümü öldüren şehadet şerbeti tatlanıyor, bağımsızlığımızın kapılarından ilk ışık huzmeleri vatan tahtına yayılıyordu. Bu kurtuluş yolunun her kilometresine karış karış alınlara bir meltem serinliği değiyor beka yolundan ümitler artıyor., çocukların hayalleri kesintilere uğramıyordu. Milli mücadele yolunda düşmana atılan her kurşun Sinop’ta balıklara, Konya’da tahıl üreticilerini, Zonguldak’ta kömür işçilerinin ümitlerini yeşertiyordu. Kısacası gençler bu yol güçlü, tam bağımsız Büyük Türkiye için ve sizler için yürünüyordu.

Bu yüzden 19 Mayıs 191 da Anadolu’nun kadim şehri Samsun’dan başlayan ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile sona eren ‘’ Kurtuluş Yolu ‘’ destanımızın ve Mustafa Kemal Atatürk’ü iyi okumak, iyi anlamak lazım.

Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını  bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, başta gençler olmak üzere hepimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum .’’

Program ilçede çeşitli okullardan öğrencilerin halk oyunu, jimnastik, şiir okuma, Wushu, işaret dili gösterileriyle devam etti. Etkinlikler izleyicilerden büyük beğeni alırken Program sonunda çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Enver Yılmaz, Belediye Başkanı Hasan Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Akın tarafından plaket verildi.

Kutlamalara  İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz, Belediye Başkanı Hasan Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Akın, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Ali Kızıltaş, İlçe Emniyet Müdür V. Mikail Özmen , kurum amir ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri  ve vatandaşlar katıldılar.

- Boyabat Sesi

Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1344Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1323Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1223Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1221Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1215Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatboyabat Kutlama

 Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1945Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1918Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1913Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1846Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1808Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1796Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1778Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1707Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1690Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1554Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1512Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1505Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1386Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1348Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1323Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1246Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 1237Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatboyabat HaberBoyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatboyabat Bayram Kutlama     

Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 2105Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatdsc 2017Boyabat Haber Boyabat Gazete Boyabat Rota Vali Boyabatboyabat