Boyabatlı öğrenciler Gazze'de yaşanan zulme sessiz kalmadı

Boyabat ilçesi Cengiz Topel İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri Gazze'de yaşanan zulme sessiz kalmayarak Birleşmiş Milletler'e kendi kalemlerinden mektuplar yazdılar.

Cengiz Topel İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, yıllardır işgal altında olan ve geçtiğimiz Ekim ayından itibaren şiddetini arttıran, yoğun baskı ve saldırılara maruz kalan Gazze halkını unutmamak ve onların sesini tüm dünyaya duyurmak adına Birleşmiş Milletler'e kendi kalemlerinden mektuplar yazdılar.

Okul müdürü İsmail Sancak tarafından zulme sessiz kalınmaması yönünde yapılan çağrı ile gönüllülük esasına dayalı olarak başlayan kampanyaya öğrencilerden büyük destek geldi.

Okul müdürü Sancak, öğrenciler mektuplarını Türkçe ve İngilizce olarak kaleme aldılar ve mektuplar herhangi bir müdahaleye mahal verilmeden tamamen öğrenciler tarafından kendi hisleriyle yazıldığını söyledi

Projeye destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan da mektupların postaya verilmesine iştirak ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Bir süre öğrencilerle sohbet eden Özkan, "Bu anlamlı etkinliği planlayan okul yönetimine ve içtenlikle mektuplarını yazarak insanlığa karşı önemli bir görevi ifa etmiş olan öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Proje sayesinde öğrenciler, Gazze halkının yaşadıklarını unutmamış, onlara sahip çıkmış; çevresine, şehrine, ülkesine ve hatta tüm dünyaya yaşanan bu insanlık dramına sessiz kalınmaması gerektiğini bir kez daha hatırlatmışlardır. Zulmün ve işgalin son bulduğu günleri görmek umuduyla tekrardan okul yönetimi ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Mahmut Coşkun