Boyabatlı Erol Erdoğan Bakan Danışmanı oldu

Boyabat'ta çıkan orman yangını kısa sürede söndürüldü Boyabat'ta çıkan orman yangını kısa sürede söndürüldü

Hemşehrimiz Erol Erdoğan Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde önemli bir göreve getirildi. 

Kitaplarından, seminerlerinden ve televizyonlardaki yorumlarından tanıdığımız, Sinop’un Boyabat İlçesinden Erol Erdoğan, Milli Eğitim Bakan Danışmanı olarak görevlendirildi.

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesini açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığına Yusuf Tekin atanmıştı. Bakanlık görevine atanan Tekin, Sinoplu Erol Erdoğan’ı danışmanı olarak atadı.

Sinop’un yetiştirdiği önemli isimlerden olan Erol Erdoğan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in Danışmanlığı görevine getirildi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e davetiyle Milli Eğitim Bakan Danışmanı olarak atanan Erol Erdoğan, Sinop ve ilçelerinde de öğrenciler öğretmenlere yönelik pek çok seminer vermişti. Erdoğan, en son 2023 Mayıs ayında Durağan ve Saraydüzü'nde öğrencilerle buluşmuştu.

İnsan Mevsimi, Oruç Mevsimi, Saklambosi, N'apsak Bu Gençleri, Oyun Kimin gibi kitapların yazarı olan Erol Erdoğan çocuk, eğitim, gençlik ve kültür politikaları ile ilgileniyor. 1969 yılında Sinop'un Boyabat ilçesinin Cuma Kayalı Gürlen Köyünde doğan Erol Erdoğan, uzun yıllardır İstanbul'da yaşıyor. Şuanda Argetus Araştırma ve Bilimsel Organizasyon firmasında da danışmanlık görevini yürüten Erdoğan’ın bu göreve getirilmesi Sinoplular tarafından da takdirle karşılandı.