Boyabat Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu'ndan Dört Yeni eTwinning Projesi

Boyabat Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğretmenleri, bu yıl dört eTwinning projesine imza attı. Projelerde görevli öğretmenler Havva Küçükbaş, Kübra Demirci, Kezban Türkmen ve Safiye Türkay Okumuş, STEM eğitimi, Küresel Kalkınma Hedefleri, Spor ve Takım çalışmaları, Temiz Çevre başlıklarının yer aldığı “STEM Is Everywhere”, “Sustainable Schools”, “Teams Spirit” ve “Doğanın Sesi Ol Geleceğe Umut Ol” projelerini başarıyla tamamladılar.

Türkiye, Slovakya, Polonya, Hırvatistan, Litvanya, Romanya ve Yunanistan’ın yer aldığı projeler, sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin sadece ekolojik ve çevre sorunları ile ilgili hedefler olmadığını, yaşamın tüm alanlarını ilgilendirdiğini vurgulamayı amaçladı. Bu projelerle hem çocuklarda hem okuldaki diğer paydaşlarda hem de velilerde farkındalık ve bilinç kazandırılması hedeflendi.

Boyabatlı öğrenci dünya birincisi oldu Boyabatlı öğrenci dünya birincisi oldu

Öğrenciler, öğretmen eğitimiyle birlikte yaparak ve yaşayarak öğrenme fırsatı buldular. İyi hazırlanmış bir eğitim programı ile çocukların STEAM yeteneklerinin artmasına, resimler çizerek artistik perspektif oluşturmalarına ve akranlarıyla iş birliği yaparak öğrenmelerine imkan sağlandı.

Birçok farklı disiplini bir araya getirerek yürütülen projeler, takım çalışması, kültürel miras, çevreye duyarlı toplum ve geri dönüşüm gibi konuları da içerecek şekilde genişletildi.

Bu kapsamlı çalışmalar sonucunda, okul hem eTwinning Okulu hem de TEMA Okulu olma unvanını kazandı.

Whatsapp Image 2024 05 22 At 11.05.33 AmWhatsapp Image 2024 05 22 At 11.05.33 Am 3Whatsapp Image 2024 05 22 At 11.05.33 Am 2