Boyabat Taekwondo Spor Kulübü Sporcusu Gülsena üniversiade oyunlarında

Dünyanın en önemli 3. Büyük spor organizasyonunda Milli Takımımızda Boyabat Taekwondo Spor Kulübü sporcusu Gülsena Karakuyulu ülkemizi temsil edecek.

31. Dünya Üniversite Yaz Oyunları, 28 Temmuz'da Çin'de başlayacak. 

Chengdu kentinin ev sahipliği yapacağı organizasyonda sporcular, 18 branşta mücadele edecek. Dünyanın en önemli 3. Büyük spor organizasyonunda Milli Takımımızda Boyabat Taekwondo Spor Kulübü sporcusu Gülsena Karakuyulu’da ülkemizi temsil edecek.

BOYABAT EĞİTİM SPOR KADIN FUTBOL TAKIMI ŞAMPİYONLUK MAÇINA ÇIKIYOR  BOYABAT EĞİTİM SPOR KADIN FUTBOL TAKIMI ŞAMPİYONLUK MAÇINA ÇIKIYOR 

28 Temmuz’da başlayıp, 8 Ağustos'ta sona erecek Üniversiade oyunlarında Türkiye'yi 11 branşta 108 sporcu temsil edecek.

Organizasyonda Türkiye adına madalya mücadelesi verecek Taekwondo branşında ; Hakan Reçber, Emre Kutalmış Ateşli, Merve Dinçel, Mervenur Erdem, İkra Kayır, Zeynep Taşkın, Esra Akbulak, Ferhat Can Kavurat, Gülse Polat, Sergen Curabaz, Emine Göğebakan, Muhammed Emir Yılmaz, Gülsena Karakuyulu, Bilal Küskü, Özge Özbey, Mehmet Kani Polat, Hüseyin Kartal ve Görkem Polat temsil edecek.

Konu hakkında açıklamada bulunan Boyabat Taekwondo Spor Kulübü Başkanı Murat Usta; Dünya ikincisi ve Avrupa Şampiyonu Gülsena kızımız 4 yıldır Ülkemizi ve İlimizi bir çok kez gururlandırmış ve sayısız başarılara imza atmıştır. 10 Mayıs 2023 yılında Bartın’da yapılan Üniversiteler Türkiye Şampiyonasında rakiplerine açık ara fark atarak şampiyon olan sporcumuz 21 Temmuz 2023 tarihinde Hırvatistan’ın Zagrep şehrinde yapılan Üniversiteler Combat Yaz Oyunların’da bronz madalya kazanarak bizleri bir kez daha gururlandırmıştır. Sporcumuzu tebrik eder, Antrenörleri Barış Tosun ve Dilek Karakuyulu’ya ülke sporuna katma değer oluşturma gayretlerimize fedakarca katkılarından dolayı teşekkür ederim dedi. 


 

Kulüp Başkanı Murat Usta; Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde Kulübümüz çatısı altında Türkiye’nin ilk ve uzun soluklu bir projesi olan “Boyabat Taekwondo Okulu” projemizi sürdürebilir bir proje hale getirmenin, sporcularımıza rol model olacak bir çok sporcu Ülkemize ve İlimize kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu yıl’da Ulusal ve Uluslararası şampiyonalarda ilimizi temsil ettik. Performans gurubu sporcularımız haftanın her günü çalışmalarına Boyabat Taekwondo Okulunda ara vermeden devam ediyor. Ülkemize yeni yıldızlar kazandırmak için alt yapı antremanlarımız haftanın 3 günüde yapmaktayız. Çalışmalarımıza Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne Boyabat Belediyesin’den devredilen yüzme havuzunun yanında ki spor salonunda devam ediyoruz. Bu projenin sürdürülebilirliği için mücadele eden İl Temsilcimiz Şaban Değermenci, Uluslarası Hakem ve antrenörümüz Barış Tosun’a teşekkür eder, desteklerinden dolayı İl Müdürümüz Mehmet Kalyon’a ayrı bir teşekkürü borç bilirim '' ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi