Boyabat MHP aday adayından istifa açıklaması

Başkan Hasan Kara ve meclis üyeleri mazbatalarını aldılar Başkan Hasan Kara ve meclis üyeleri mazbatalarını aldılar

MHP Sinop İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı Mehmet Gökgöz partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Milliyetçi Hareket Partisi Sinop İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı Mehmet Gökgöz partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Mehmet Gökgöz açıklamasında; "31 Mart 2024 Mahalli ve Yerel Seçim döneminde doğup büyüdüğüm memleketim Boyabat’ı vilayetimiz Sinop’ta temsil etmek amacıyla 13 yaşımdan beridir görevli olsun gönüllü olsun bağlı bulunduğum mensubu ve üyesi olduğum partim Milliyetçi Hareket Partisinden Sinop İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı olarak yola çıktım. Lakin kurulan siyasi tezgahta gördüğüm şudur ki; ittifak adı altında uzun zamandır yapılan birlikteliğin kindar nefret şaibeli rantiyeli ve peşkeş bir ortaklık olduğu zaten aşikar iken benim bu partide artık siyaset yapmamam gereğini ortaya koymaktadır. Zira kendime ve inandığım değerlere ihanet olur. Hal böyle iken mevcut ilçe yönetimimizin de kulis ve lobi çalışmaları şahsımı her zaman rahatsız etmişti ve hala da etmekte. Kendi ihtirasları uğruna bir camiayı mahvetmek kimsenin hakkı hududu değildir.

Yazık ve heba edilmiştir bütün emeklere ve dahası bu siyasi bir intihardır. Genel merkezin Belediye Başkanı adayı olarak uygun gördüğü kardeşim Murat Muslu şahsına münhasır iyi kişiliktir severim sayarım Allah yolunu açık etsin hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

Mehmet Gökgöz, konuşmasına devamla  '' Ama bir gerçek var ki yıllarını teşkilatçı ve örgütçülüğe memleketçiliğe partisine adamış bir önceki dönem Belediye Başkanı adayı olmuş Şükrü Kaya, yine aynı şekilde bürokrat herkes tarafından olur gören dört gözle beklenen işte bununla olur denen geçmiş dönem milletvekili adayı olan Mustafa Meftun Çağlar, yine aynı şekilde öyle yada böyle güncel olarak milletvekili adayı olmuş ve kısa sürede partisi adına cefa çekmiş bir İsmail Büyükkayıkçı’yı bir kalemde silenlerin, güya parti adına konuşan vizyonu olmayanların bu partiye yararından çok zararı olduğu mevcut durumla ortadadır.Söylenen sözler bellidir bu bir dik duruş ve Omurga sorunudur. Sizi ve adaylarınızı kaale almayan, sizi hiçe sayan bir Genel Merkez karşısında gereğini Mertçe yapın! Parti mensuplarının eleştirisine kapalı kendi göbeğini kendi kesen bir yönetimle aynı yolda yürümek şahsım için zuldür. Ve bu haseple; Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğimden ve 31 Mart 2024 Mahalli ve Yerel Seçimlerinde ki Sinop İl Genel Meclis Üyesi Aday Adaylığımdan da istifa ediyorum" açıklamasında bulundu.