Boyabat köylerindeki çöp konteyneri sorunu gündeme geldi !

Sinop’un Boyabat İlçesinde köylerdeki çöp konteyneri eksikliği, Milliyetçi Hareket Partisi Grubu Adına Boyabat İl Genel Meclisi üyesi Avukat Enes Çakır tarafından gündeme getirildi. Çakır, mecliste 107 köyde çöp konteyneri eksikliği olduğunu ifade ederek , bu sorunun çözümüyle birlikte köylerde yaşayan vatandaşların temizlik ve sağlık standartlarının yükseltilmesi gerektiğini vurguladı.

Boyabat’ta kaza : otomobil  ağaca çarptı ! Boyabat’ta kaza : otomobil  ağaca çarptı !

Konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi ‘’  Boyabat İlçemizin 107 köyünde çöp konteyneri eksikliği yaşandığına dair ciddi bir sorunla karşı karşıyayız. Çöp konteyneri eksikliği, çevre sağlığı ve görüntü düzeni açısından önemli sorunlara yol açmakta ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızı olumsuz etkilemektedir. Bu sebeple, Boyabat ilçemizin 107 köyünde çöp konteyneri ihtiyacının , karşılanması gerekmektedir. Köylerimizin temizlik ve sağlık standartlarının yükseltilmesi, vatandaşlarımızın daha yaşanabilir bir çevrede yaşaması sağlanacaktır.

Bu kapsamda , önergenin kabul edilmesi halinde komisyonun Boyabat İlçe Kaymakamlığı ile gerekli yazışmaları yaparak eksikliklerin tespit edilmesini ve çöp konteyneri sayısının belirlenmesini ve gereki çöp konteyneri desteğinin verilmesini talep ediyoruz.’’

- Boyabat Sesi

Editör: Vural Kılıç