Boyabat CHP’den Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Gecesi
 
Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat İlçe Başkanlığı ve Turizm sektöründe hizmet veren Boyabatlı İş Adamı Serkan Başar'ın birlikte düzenledikleri birlik, beraberlik ve dayanışma gecesinde mücadeleye devam mesajları verildi.

İlçedeki Çamlık Tepe işletmesinde bir araya gelen partililer, akşam yemeğiyle birlikte önümüzdeki yerel seçimde daha fazla çalışarak ocu bucu demeden birlik ve beraberlik içinde çalışarak başarıya ulaşacaklarını ifade ettiler.

Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat İlçe Başkanı Mehmet Alarslan, geceye katılan tüm misafirleri karşılayıp hoş geldiniz diyerek memnuniyetini belirtti. Geceye katkıları dolayısıyla Turizm sektöründe hizmet veren Boyabatlı İş Adamı Serkan Başar'a teşekkür eden Alarslan, "İş Adamı Serkan Başar, sadece bu gece değil her zaman yanımızda oldu. Maddi manevi destekleri bizlere güç veriyor, moral veriyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum." dedi.

Alarslan, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde bekledikleri başarıyı alamamanın moral bozukluğu ve ittifak içindeki olumsuzlukların kendilerini yıldırmayacağını, mücadeleye devam edeceklerini belirterek, "Daha çok çalışacağız, önümüzdeki yerel seçimlerde belediye başkan adayımızı da çıkaracağız ve iddialı olduğumuzu söylüyorum. Yeter ki birbirimize kenetlenelim, şunun adamı, bunun adamı, şucu bucu yok. Cumhuriyet Halk Partisi'nde tek yürek olursak, başarı da gelecektir." dedi. 

Boyabatlı İş Adamı Serkan Başar da yaptığı konuşmasında Sinop'un hangi ilçesine, hangi köyüne gitsem dostlarım, tanıdıklarım var, diyerek, "Benim için en keyiflisi de bu olsa gerek.  CHP'li bir ailenin çocuğu olarak ta 2018 den bu yana partime elimden geldiğince destek vermeye gayret gösteriyorum. Burada rahmetli annemin bir sözü vardı, 'yardım yap, ama en çok Boyabat'a yap derdi. 

Bu gün davetimi kırmayıp gelen dostlarımıza teşekkür ediyorum. İl başkan vekilimiz Tunay Topal davetimize katıldı, çok teşekkür ediyorum. Sinop il başkanlığı iki adayını da davet ettim. Aykut Beyin başka bir programı varmış gelemedi. Sağolsun Ozan Sarısoy bey geldl. Merkez ilçe başkanımız Tolga Kara bey geldi. Sevgili dostum milletvekili adayımız Şevket Terkan geldi. Tüm katılımcılarımıza hoş geldiniz diyorum, hepinize teşekkür ediyorum. Kapadokya'da bir kardeşiniz var. Baş tacısınız, alo demeniz benim için yeterlidir." dedi

Başkan Hasan Kara ve meclis üyeleri mazbatalarını aldılar Başkan Hasan Kara ve meclis üyeleri mazbatalarını aldılar

CHP Sinop İl Başkan Vekili Tunay Topal da konuşmasında il başkanı İnan beyin babasının sağlık sorunu nedeniyle İstanbul'da olması sebebiyle gelemediğini, selamları olduğunu belirterek, "Bu gün CHP'ye gönül vermiş kıymetli ağabeyimiz Serkan beyin daveti üzerine buradayız. Kendileri birleştiricilik, bütünleştiricilik adına bu güzel geceyi düzenledi. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Genel seçimlerden sonra yaşanan moral bozukluğu ve demoralizasyon süreci yaşadıklarını belirten Tunay Topal, "Bizler yeniden toparlanıp, gerek kongreler sürecinde, gerek önümüzdeki yerel seçimlerde hem birlik ve beraberliğimizi kaynaştırarak hem de daha da güçlenerek bu süreçleri geçirmemiz gerekiyor. Mücadeleden vaz geçme gibi bir şansımız yok. İlçelerimizde genel kongreleri tamamladık, yeni yönetim üyelerini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Serkan beye ve Boyabat ilçe örgütümüze tekrar teşekkür ediyorum, selamlar, saygılar." dedi.

28. Dönem CHP Sinop Milletvekili Adayı Şevket Terkan, konuşmasında geceyi düzenleyen İş Adamı Serkan Başar ve CHP Boyabat İlçe Başkanı Mehmet Alarslan'a teşekkür ederek "Boyabat benim evim gibi. Burada abilerim, ablalarım, kardeşlerim var. Sizlerlebir arada olmaktan gurur duyuyorum. Çok ta mutlu oluyorum. Genel seçimden istediğimiz sonuçla çıkamadık. Seçim sürecinde bana destek olan il örgütümüze, ilçe örgütümüze çok teşekkür ediyorum. Hakkıyla çalıştığımızı düşünüyorum. Elimizden geleni yaptık. Bazı yerlerde istemediğimiz sonuçları almış olabiliriz. Ama bunlar bizi yıldırmayacak. Biz daha güçlü, daha azimli, daha istekli bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi, Bu Cumhuriyet'in kurucusudur, sahibidir. CHP sallanabilir, sarsılabilir, küçülebilr ama günü geldiğinde Atatürkçü düşünürleri bu ülkenin başına getirecektir. Hepinizi saygıyla selamlıyorum". ifadelerinde bulundu.

Sinop İl Genel Meclisi CHP Ayancık Meclis Üyesi Ozan Sarısoy, turizmci iş adamı olduğunu, çocukluğundan beri CHP'nin emekçisi olduğunu, Boyabat'ta çok sayıda büyüğünden tecrübe edindiğini ve partisinde büyük emekleri ve katkıları olduğunu söyleyerek "7-24 siyaset konuşulan bir evin içinde doğdum. Rahmetli babam CHP'den Ayancık Belediye Başkanıydı. Bu güne kadar edindiğim bilgi, tecrübe vebirikimle Sinop CHP İl Başkanlığına aday oldum. Sinop il örgütü olarak kırgınlıkları bir tarafa atıp, bir araya gelelim. Yerel seçimlerdeki iki belediyemizi kaybetmeyelim, üstüne farklı belediyeler ekleyelim diye elimizi taşın altına koyduk. Ateşten gömlek giydik. Biz zoru seviyoruz, biz örgütten geliyoruz. Biz kimsenin adamı değiliz, bu partinin öz evladıyız. Takdir değerli örgütümüzündür." dedi.

Programın sonunda İş Adamı Serkan Başar, mevcut ve önceki dönemlerde partiye hizmetleri geçmiş partililere hediyeler sunarak kendilerine teşekkür etti.

Geceye Sinop il örgütü yönetimi, Boyabat ve çevre ilçe yönetimleri, önceki dönemlerdeki ilçe başkanları ve partililer katıldılar.

Mahmut Coşkun