Boyabat Alibeyli Köyü Üçüncü Kez Sandık Başına Gidecek

Sinop'un Boyabat ilçesine bağlı Alibeyli Köyü, 1 Eylül 2024 tarihinde üçüncü kez muhtarlık seçimi için sandık başına gidecek.

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen mahalli idareler seçiminde Alibeyli Köyü'nde yapılan muhtarlık seçimi, itirazlar üzerine yenilenmişti. İlk seçimin ardından yapılan itirazlar neticesinde 2 Haziran 2024 tarihinde seçim tekrar edildi, bu seçim sonucunda da yapılan itirazlar incelemeye alındı.Yapılan incelemeler doğrultusunda Sinop İl Seçim Kurulu'nun kararıyla , Alibeyli Köyü'nde muhtarlık ve ihtiyar meclisi üyeliği seçimleri 1 Eylül 2024 tarihinde yeniden gerçekleştirileceği ifade edildi.

Köy halkı, uzun süredir devam eden seçim sürecinin ardından üçüncü kez sandığa gitmeye hazırlanırken, adaylar da seçim kampanyalarını hızlandırdı. Seçimlerin huzur ve güven içerisinde tamamlanması için gerekli tedbirlerin alındığı bildirildi.

Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz yangın alanında incelemelerde bulundu Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz yangın alanında incelemelerde bulundu

- Boyabat Sesi

Editör: Haber Merkezi