Barış Karadeniz'den Deklarasyona Destek

TBMM Başkanlık Divanı Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ilimizde 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti tarafından yayımlanan ortak deklarasyon üzerine bir destek mesajı yayınladı. Karadeniz mesajında; 
''Halkımızın doğru,  eksiksiz haber alabilmesi,  ülkemizin geleceği ve  milletimizin menfaatleri doğrultusunda  mesai mefhumu gözetmeden gece gündüz çalışan basın emekçilerimiz kutsal bir görevi ifa etmektedir. Basın meslek ilkeleri çerçevesinde objektif ve kamuoyu yararı gözeterek çalışan basın emekçileri yaptıkları haberler ve oluşturdukları gündemle toplumumuzda vatandaş ile devlet arasında köprü görevi görmektedir. 

Teknolojinin gelişmesi ve özellikle sosyal medyanın aktif kullanımı ile  kısık sesler dünyanın bir diğer ucunda çığlık olabilmektedir. Geleneksel kitle iletişim araçlarının yanında internet haberciliğinin de zirve yaptığı günümüzde yansız ve doğru haberin önemi her geçen gün daha da artmaktadır. 

Ülkemizin ekonomik durumu ve içinde bulunulan türlü sıkıntılar sebebiyle yıllardır hizmet veren televizyonların, gazetelerin, radyoların, internet sitelerinin kapandığını her geçen gün üzüntüyle öğreniyoruz.  Yerel medya organlarının kısıtlı bütçelerle, ağır yükümlülükler ve türlü baskılar altında ayakta kalmaya çalıştığına hepimiz şahit oluyoruz. 

İlimizde 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti'ne üye 12 gazetenin imzalayıp yayımladığı deklarasyonu  bugün televizyonlarda Tüm Türkiye duydu.  Deklarasyonda da belirtildiği gibi; ihale yasasını delerek ihale yapmadan doğrudan alıma giden kurumlar yerel basını kurutuyor. 


 Artan maliyetler ve türlü resmi yükümlülükler altında dimdik ayakta durmaya çalışan, personel maaşlarını ödemekte zorlansa dahi hiçbir siyasi güruhun bünyesine tabi olmayıp objektif haber yapmaya çalışan 15 Eylül  Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel başta olmak üzere; tüm basın emekçilerinin yanında olduğumu belirtiyor, ihale kanununu delerek ihaleye çıkmayanlarla ilgili de gerekli mücadelenin tarafımdan yapılacağını duyuruyor saygılar sunuyorum'' ifadelerine yer verdi.

-Haber Merkezi