Türk Sinemasının Kötü Adamı İhsan Gedik Gerze'de

Türk Sinemasının Kötü Adamı İhsan Gedik Gerze'de

İhsan Gedik Gerze'de

Geçtiğimiz yıllarda Gerze'ye gelerek minikleri mutlu eden Yeşilçam Sinemalarının Usta ismi İhsan Gedik birkez daha Gerze’de.

 Yeşilçam Sinemalarının usta oyuncusu İhsan Gedik ve ekibi, Gerze Belediyesinin sponsorluğunda çocuklara tiyatro gösterimi sergiledi. 

Belediye Kültür ve Sanat Merkezi'nde İhsan Gedik, Fuat Dilek ve Mustafa Bıdıl'ın iki seans olarak sergilediği tiyatro oyunu, çocuklara neşeli anlar yaşattı.

16 yaşında girdiği Yeşilçam Sinemalarında 50 yılı deviren büyük usta İhsan Gedik, 600 ile 1000 arasında oynadığı filmden sonra tiyatroya daha çok vakit ayırdığını ve tiyatronun hayatında çok önemli bir yeri olduğunu belirtti.

Sözlerine devam eden büyük usta, çocuk tiyatrosunda yer almanın bir ayrıcalık olduğunu, kendisinin ilkokul mezunu olduğunu ve bu yüzden çocuklarımızı okumaya teşvik etmek için çocuk tiyatrolarına yöneldiğini ifade etti.

Hayat öyküsünden bahseden usta oyuncu, Gerze'de böyle bir organizasyona imkan sağladığı için tiyatro ve çocuk sevdalısı olarak nitelendirdiği Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı'ya teşekkür etti.

-Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83