"Grup Yürüyüş" Boyabat'ta Konser Verdi

Boyabat Gençlik Merkezi tarafından organize edilen 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Konseri düzenlendi.

Boyabat Gençlik Merkezi tarafından İnönü İlkokulu bahçesinde organize edilen 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Konseri düzenlendi.

İnönü İlkokulu Bahçesinde düzenlenen konserde Grup Yürüyüş'ün solisti Mehmet Ali Aslan bestelediği eserlerini ve istek eserleri seslendirdiği konserde seyircilerin de zaman zaman eşlik ettiği ve alkışladıkları görüldü. Bestelediği eserlerinde daha çok emperyalist devletlerin mazlum halklara zulmünü ve direnişleri seslendiren sanatçı Aslan'a konserin sonunda Gençlik Merkezi Müdürü ve Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demircan'ın 2019 15 Temmuz gecesinde konser vermesi için ısrarla söz istediler. Biraz kararsız kalan Mehmet Ali Aslan, seyircilerin de ısrarlı alkışları sonrasında "Halk istiyorsa, karşı gelinmez" diyerek 2019 Temmuz 15 gecesi Boyabat'ta tekrar konser vereceğini ifade etmiş oldu.

Konser sonunda Grup Yürüyüş sanatçılarına Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demircan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ve Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Köroğlu tarafından teşekkür edilip çiçek sunuldu.

Konseri İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker ve Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız da bir süre izlediler.

GRUP YÜRÜYÜŞ KİMDİR ?

Grup Yürüyüş kendi resmi sitelerinde kendilerini tanıtırken "2003 yılında ABD’nin Irak işgali süreci ve Filistin’deki intifada nedeniyle düzenlenen mitinglerde Özgür-Der Müzik Grubu adı altında bir araya gelen grup üyeleri, 2004 Mayıs ayından bu yana çalışmalarını Grup Yürüyüş adıyla sürdürmektedir. 

2005 yılının sonunda Umuda Yürüyüş adlı bir albüm hazırlayan Grup Yürüyüş, başörtüsü eylemlerinden Türkiye’de yaşanan diğer sosyal sorunlara; Filistin, Irak ve dünyanın diğer bölgelerindeki zulümlere karşı ortaya konan etkinliklere kadar kimi zaman meydanlarda, kimi zaman cezaevi önlerinde, kimi zaman çeşitli dayanışma etkinliklerinde sazıyla sözüyle yer alarak sanatın mücadelenin içerisinde şekillenmesi gerektiğini düşünmektedir. 

Şu an aktif olarak İstanbul’da 6 elemanı bulunan Grup Yürüyüş, çıktığı tüm dinleti ve konserlerde canlı müzik icra etmektedir. Amatör düzeyde akustik/klasik/elektro gitarlar, bağlama, yan flüt, bendir, elektro davul ve klavye kullanan grup, 2009 yılı Ağustos ayında Adanış Günü adıyla ikinci albümünü, son olarak da 2013 yılının Mayıs ayında Hurriyya albümünü yayınladı." ifadelerini kullandılar.

-Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95