Boyabatlı Yaşlı Kadın Yardım Eli Bekliyor

Boyabatlı Yaşlı Kadın Yardım Eli Bekliyor

Boyabatlı Kadın Yardım Eli Bekliyor

Boyabat Arım köyünde bakıma muhtaç Nazife Demir kendine uzatılacak bir yardım eli bekliyor. 

Boyabat Arım Köyünde oturan 1926 doğumlu Nazife Demir (92) kalabileceği bir huzur evi arıyor.Alınan bilgiye göre 3 çocuğu olan ve eşi 17 yıl önce vefat eden yaşlı kadına akrabası Cemik Kemiksizoğlu barınacak yer arıyor.

Akrabasının açıklamasına göre ağır özürlü ve bakıma muhtaç yaşlı kadın için çeşitli makamlara başvuruldu ancak henüz bir sonuç alınamadı.

Cemil Kemiksizoğlu ” Çeşitli makamlara başvurdum. Fakat şu ana kadar sonuç alamadım. Sinop’ta yer olmadığı söylendi. Sivas’ta var dediler. Kendisi yakın akrabam olur, amcamın kızı, 3 tane çocuğu var. 17 yıldır oğlu Ahmet’in yanında kalıyordu. Köyde annesinin mal varlığı satıp İstanbul’a yanına götürmüştü. Uzun yıllar maaşını aldı. Annesi yaşlanınca altını pisletiyor diye bıraktı. Bir emekli maaşım var bana zor yetiyor. Evlatlar bu günler için var. Fakat evlat hayırsız olunca böyle oluyor. Kendisinin maaşı var. Her ne kadar amcamın kızı olsa bir bayana bakım zor ve sıkıntılı, bir bakım evine yatıracağım fakat uygun yer temin edemedim. Yetkililerinden bir an önce 92 yaşında bakıma muhtaç kadını bir bakım evine yerleştirmelerini veya çözüm üretmelerini bekliyorum. ”ifadelerini kullandı.


-Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Satu bahar gul
Satu bahar gul - 7 ay Önce

Sonum nasıl olacak

SIRADAKİ HABER