Boyabat'ta İdlib için toplanan yardım malzemeleri yola çıktı


Boyabat'ta İdlib için toplanan yardım malzemeleri TIR'a yüklenerek yola çıktı

Boyabat ilçesinde "Kardeşin Isınır, Dünya Isınır" kampanyası kapsamında İdlib'e yardım amacıyla Boyabat Gençlik Merkezi tarafından toplanan yardım malzemeleri TIR'a yüklenerek yola çıkarıldı.

Suriye’nin İdlib kentine yönelik yapılan saldırıların ardından yaşanan göç nedeniyle Türkiye genelinde başlatılan "Kardeşin Isınır, Dünya Isınır" kampanyası kapsamında Boyabat Gençlik Merkezi tarafından toplanan mont, bot, çorap, atkı, bere, eldiven, gömlek, kazak, ayakkabı ve pantolonların bulunduğu kışlık kıyafetler Boyabat ilçesinden TIR'a yüklenerek İskenderun Gençlik Merkezi'ne teslim edilmek üzere dualarla yola çıkarıldı. Yardım malzemelerinin İskenderun'da Türk Kızılayı'na teslim edilerek İdlib'e ulaştırılacağı bilgisi edinildi.

Boyabat Gençlik Merkezi önünde düzenlenen uğurlama törenine katılan İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa  Yaylaoğlu yaptıkları açıklamalarda Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Köroğlu ve kurum çalışanlarına yardım kampanyasında gösterdikleri özverili çalışmaları ve yardım kampanyasında malzeme bağışı yaparak destek olan Boyabat halkına teşekkür ettiler.

Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Köroğlu, törende yaptığı konuşmasında, İdlib'deki yardıma muhtaç insanların hayır duaları sayesinde inşallah burada yapacağımız faaliyetler daha da bereketlenecek. dedi.

Köroğlu Boyabat Sesi muhabirine yaptığı açıklamada, "Boyabat Gençlik Merkezi olarak, bakanlığımızın düzenlemiş olduğu İdlib'e yardım kampanyasına gençlik lideri kardeşlerimle beraber elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştık. Allahü Teala'da nasip etti, kardeşlerimize bir TIR yardım eşyası gönderiyoruz. Allahü Teala bizlere ensar olmayı nasip ettiğinden dolayı hamdü senalar olsun.

Boyabat münbit bir yer, yardım konusunda hassas olan bir yer. Biz de Boyabat Gençlik Merkezi olarak bu gün kardeşlerimize yardım göndermenin haklı gururunu yaşıyoruz. İnşallah aynı şekilde toplumsal faaliyetlere karşı olan hassasiyetlerimiz devam edecek.

Ben yardımları için, Boyabatlı insanlara, Boyabat dışından bize el uzatanlara kalbi anlamda teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah bundan sonra da nerde hayır hizmeti varsa Boyabat Gençlik Merkezi orda olacak, elinden geleni yapacaktır. Her zaman olduğu gibi ilgi ve alaka gösteren Boyabat Gazetesi Sesine teşekkür ediyorum." ifadelerinde bulundu.

İlçe Müftüsü Mehmet Evirgentürk tarafından dua edilerek TIR'ın yola çıkmasıyla tören sona erdi.

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 17:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
yenimahalleli
yenimahalleli - 1 ay Önce

çok yalaka bir türkiye var ne derler once can derler ama yalamalık bizimle gidecek sebebse sen şefik başkan dişarıya gönderdiyin bu yardımı her akşam yemek bulmak için dilenen anne var ona versen olmazmı verdiyini kimse bilmeyecek ama burada şov var devam başkan

banner100
SIRADAKİ HABER

banner95