Boyabat Belediyesi 5. Yağlı Pehlivan Güreşleri Yapıldı

Boyabat Belediyesi 5. Yağlı Pehlivan Güreşleri Yapıldı
 

Boyabat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşlerinde, başpehlivanlığı Şahali Kurt kazandı

Boyabat Şehir Stadı'nda gerçekleştirilen ve 40 başpehlivanın mücadele ettiği müsabakaların ardından finalde, Ankara ASKİ Belediye Sporcusu Hamza Köseoğlu ile Antalya Büyükşehir Asat Spor Kulübü güreşçisi Şahali Kurt karşılaştı. 

Köseoğlu'nu mağlup eden Kurt, Boyabat Belediyesi 5. Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin başpehlivanı oldu. Üçüncülük ise Samsun Büyükşehir Belediyesi sporcusu Fatih Atlı ile  Antalya Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Güreşçisi İsmail Koç tarafından paylaşıldı.

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, ödül töreninde yaptığı konuşmada, güreşin ata sporları olduğunu belirterek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. 

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı de güreşin peygamber sporu, milletin sporu olduğunu belirterek "Buraya kadar gelme zahmetinde, nezaketinde bulunan güreş severlerimize teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Güreşçilerimize, cazgırlarımıza, hakemlerimize teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü de bizi burada yalnız bırakmayan, minnettar olduğum Boyabat halkına ediyorum." dedi. 

Bu arada güreş ağalığı için yapılan açık artırmaya tek başına katılan geçen yılın da güreş ağası olan Boyabat Omarlı köyünden iş adamı Ali Ayhan  60 Bin lira vererek Güreş Ağalığını ikinci kez kazandı. 

Boyabat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Koç Ağalığını ise BOYDEF  Yönetim kurulu başkanı Abdullah Şirin, 6 bin 500 lira verekek kazandı.

Güreş müsabakalarını yönlendiren, özlü sözleri ve beyitleriyle de programa renk katan Sinop Bölgesi Cazgırı Kemal Karga ve Karabük Bölgesi Cazgırı Mehmet Bayram güreşe renk katan isimlerdi.

Program sonunda dereceye giren güreşçilere madalyaları sunulurken, güreş müsabakalarında emeği geçenlere de protokol tarafından plaketler sunuldu.

Başpehlivanlık mücadelesini İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Sinop Valisi Köksal Şakalar, Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Tahir Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Altıntaş, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker, Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, SİAD Başkanı Mehmet Kuru, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü, Boyabat Belediyesi Spor Antrenörü Erkan Gür, çok sayıda sivil toplum ve meslek kuruluşları başkanı ile ilçe içi ve dışından gelen çok sayıda vatandaş izledi.

Haber : Mahmut Coşkun

GÜREŞLERDEN RENKLİ KARELER

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 01:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Anar
Mustafa Anar - 3 yıl Önce

Aynı heyacanla ve Ata sporumuz olan güreşin her yıl yapılmasını isteriz.

Yusuf Tekin
Yusuf Tekin - 3 yıl Önce

21/10/2018 tarihinde yapılan Boyabat güleşlerden bir bölümü

SIRADAKİ HABER

banner96

banner95