1. Boyabat Gazanfer Okçuluk Toyu Sona Erdi

1. Boyabat Gazanfer Okçuluk Toyu Sona Erdi

Boyabat Belediyesi'nin ev sahipliğinde Gazanfer Gençlik ve Spor Kulubü tarafından düzenlenen 1. Boyabat Gazanfer Okçuluk Toyu etkinlikleri yarışmalarda dereceye giren kemankeşlere ödüllerinin verilişiyle sona erdi.

1. Boyabat Gazanfer Okçuluk Toyu etkinlikleri Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'nın da katılımıyla 29 Haziran 2019 Cumartesi günü Çakıroğlu Mahallesi üzerindeki Çorak Deresi mevkinde 18 yaş üstü bayanlar ve erkeklerin yarıştığı limitli bayanlar - limitli erkekler ve limitsiz bayanlar - limitsiz erkeklerin yarıştığı menzil koşularıyla (ok atışları) başladı.

Aynı gün saat 14.00' da ise İnönü İlkokulu bahçesinde karma minikler 25 metre uzaklıtaki hedefe 25'şer ok, genç kızlar ve genç erkekler ise 35 metre uzaklıktaki hedefe 49'ar ok atarak puta koşusunda (ok atışlarında) yarıştılar.

Yarışmaların 2. gününde ise büyük bayanlar ve büyük erkekler 50 metre uzaklıktaki puatalara ok atarak kıyasıya yarıştılar. 

Tüm yarışmalarda görevli hakemler putalara isabet eden oklardaki isimleri tesbit ederek kaydettiler. Yarışmaların birimiyle hakemlerin tespitleri sonucuyla dereceye giren kemankeşler (okçular) minikler kategorisinden başlayarak kürsüyedavet edilip madalya ve hediyeleri takdim edildi.

Yarışmalarda dereceye giren kemankeşlere ilçe dışında olan Belediye Başkanı Şefik Çakıcı telefonla katılarak teşekkür ve başarılarının devamı dileklerinde bulundu. Kemankeşlere madalya ve ödülleri Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ceylan, belediye birim müdür ve amirleriyle diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Programın sonunda vedalaşmalar başladı. Yarışmacılar ve organizasyon görevlilerinin birbirlerine teşekkürlerini sunarlarken Boyabat'tan çok memnun kaldıklarını ifade ettikleri görüldü. Genel kanı ve istek olarak ta önümüzdeki yıllarda okçuluk organizasyonlarını Boyabatlı okçuluğa gönül veren sporcuların oluşturacağı okçuluk kulübünün her yıl bu organizasyonu düzenlemesi isteği oldu.

İki gün süreyle kıyasıya yarışmaların olduğu 1. Boyabat Gazanfer Okçuluk Toyu etkinlikleri kategorilerinde dereceye girenlerin isimleri :

İlk günkü Menzil Koşusu (ok atışı)  yarışmalarında dereceye giren kemankeşler

Limitli Bayanlar :

1. Ahu Eker    245 metre 
2. Fatma Ünü  230 metre
3. Sebile Arslan

Limitli Erkekler :

1. Salim Söyler        342 metre
2. Ömer Cihat Bay   324 metre
3. İsmail Güllüoğlu   299 metre

2. Günkü Puta Koşusu (ok atışı) yarışmalarında dereceye giren kemankeşler

Karma Minikler Puta Koşusu (ok atışı) yarışmalarında dereceye giren kemankeşler

1. Emir Yalçıntaş 
2. İsmail Kahraman
3. Beyza Birgün

Genç Bayanlar (ok atışı) yarışmalarında dereceye giren kemankeşler

1. Yasemin Temel 
2.  Tuğçe Torun
3.  Hatice Günay

Genç Erkekler Puta Koşusu (ok atışı) yarışmalarında dereceye giren kemankeşler

1. Muhammet Ali Temel
2. Miraç Tolga Sonkan
3. Ramazan Zaşıl

Büyük Bayanlar Puta Koşusu (ok atışı) yarışmalarında dereceye giren kemankeşler

1.Melisa Dursun
2. Esra Nur Öztürk
3. Sena Keçeci

Büyük Eerkekler Puta Koşusu (ok atışı) yarışmalarında dereceye giren kemankeşler

1. Fikri Merdim

2. Faruk Siler

3. Bayram Koçak

Haber : Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER