Sinop'ta öğrencilerin yüzde 70'i KYK'ya yerleşti

Sinop'ta öğrencilerin yüzde 70'i KYK'ya yerleşti

Sinop'ta öğrencilerin yüzde 70'i KYK'ya yerleşti

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop'ta üniversite öğrencilerinin yüzde 70'inin KYK yurtlarına yerleştirildiğini duyurdu.

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop'ta üniversite öğrencilerinin yüzde 70'inin Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına yerleştirildiğini bildirdi.

Maviş, yaptığı yazılı açıklamada, 2002 yılında, Sinop'taki KYK yurtlarının sadece 120 öğrenciye hizmet verebildiğini belirtti.

Bu yıl itibarıyla bu rakamın 5 bin 223'e yükseldiğini vurgulayan Maviş, "Bugün itibarıyla Sinop'ta üniversitede okuyan kardeşlerimizin yüzde 70'i KYK bünyesindeki yurtlarımıza yerleşti. Bu rakamın yüzde 100'e ulaşması için çalışmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu'na gençlerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
y.hizmetli
y.hizmetli - 4 hafta Önce

yardımcı hizmetliler sizden yardım bekliyor sayın vekilim 109 bin yardımcı hizmetli yüksek öğretim okumamıza rağmen kadrolarımız değiştiremiyoruz bizleride dikkate alırsanız seviniriz yıllardır bu çile bitmiyor.seçim zamanı sözler veriliyor sonra unutuluyor.

banner100
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95