Mustafa Eker Millet Kıraathanesi İçin Yer Gösterdi

Durağan Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mustafa Eker, Millet Kıraathanesi için Durağan’da en uygun yerin tarihi Durakhan olduğunu belirterek belirtti.

Mustafa Eker Millet Kıraathanesi İçin Yer Gösterdi


 

Durağan Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mustafa Eker, Millet Kıraathanesi için Durağan’da en uygun yerin tarihi Durakhan olduğunu belirterek "Masrafsız tarihi dokusuna da yakışacaktır" dedi.

Durakhan Millet Kıraathanesi Olsun

CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker 24 Haziran seçimleri sonrası oluşan tablo da vatandaşın tercihine saygı duyduklarını  belirterek; “24 Haziran göstermiştir ki, eksiklerimiz var. Halka ya kendimizi anlatamıyoruz ya da tek taraflı yayın politikalarının getirdiği  bir sonucun yansıması olarak görüyoruz. Özellikle devlet kurumlarının ve devlet imkanlarının siyasi  mekanizmalara teslim edildiği bu süreçte kırsalda çok ciddi bir oy beklemiyorduk. Yalnız şehir merkezinde de istediğimiz sonucu alamadık. Bu noktada teşkilat olarak nerde hata yapıyoruz, neden kendimizi anlatamıyoruz bunu yeniden değerlendireceğiz. İktidar partisinin vermiş olduğu vaatleri de yakından takip edeceğiz. Özellikle ilçemizde kahvehane sayısı, işsizlik oranı ve emekli insanımız dikkate alındığında hükümetin önemli  vaatleri arasında yer alan Millet kıraathanesinin %83 oy veren Durağan’da öncelikli olarak hizmete sokulması gerektiğine inanıyoruz. Özellikle Sinop ilçeleri arasında bu duruma en uygun ilçe de Durağandır. İsmail Bey Camii yanında bulunan ve vakıflar tarafından restore edilen Durakhan’ın Millet kıraathanesi olarak düzenlenmesi konumu ve yapısı ile oldukça ideal bir mekan olacaktır.  İnsanımızın çay içmeye, parası olmadığını gören  hükümetin sürekli göç veren bir ilçede açacağı böyle bir mekan bedava çay ve kek oldukça rağbet görecek Durakhan’ın tanıtımına da katkı sağlayacaktır” dedi. 

-Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 10:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa dede istanbul
Mustafa dede istanbul - 7 ay Önce

Sayın Mustafa eker başkana aynen katılıyorum durağanlmlzln tarihi değeri yüksek olan durak han lmlzl değerlendirmek üzere ilçemize güzel bir sunum olur kaderine terkedilmiş hanlmlzda canlansın olur fakat yapacak kişi ve cesaret kimde var.

Mustafa. Dede İstanbul.
Mustafa. Dede İstanbul. - 7 ay Önce

Çok güzel olur

SIRADAKİ HABER