Karadeniz; “Yavrularımızın gür çıkan sesi olacağız”

Karadeniz; “Yavrularımızın gür çıkan sesi olacağız”

Karadeniz; “Yavrularımızın gür çıkan sesi olacağız”
 

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Antalya'nın Finike ilçesinde 7 ve 10 yaşlarında iki kardeşin cinsel istismara uğramasına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan anne ve üvey babanın  yapılan üçüncü duruşmada serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Karadeniz; “Adalet bugün tecelli etmeyecekse neden var?” dedi.  

Sosyal medyada da Elmalı Davası adıyla gündem olan milyonlarca vatandaşın tepkisine yol açan olay  giderek büyüyor. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz de yazılı açıklamalarda bulunarak tepki gösterdi. 

Karadeniz açıklamasında;'' Finike'de küçücük yavrularımıza iki kardeşe  cinsel istismarda bulunuluyor. Olayla ilgili anne ve üvey baba alınıyor. Adli Tıp kayıtlarında bile istismarın olduğu sabit görülürken nasıl oluyorsa, nasıl bir akıl tutulması yaşanıyorsa üçüncü duruşmada tahliye ediliyor. Bu yavrularımızın yaşadığı travmayı nasıl görmezden gelebiliyorsunuz? Bu iki kardeşin yarınlarını nasıl karartıyorsunuz? Adalet bugün tecelli etmeyecekse neden var? Muhataplarına soruyorum adalet var mı ? Bu yavrularımızın yanında olacağız, onların gür çıkan sesi olacağız. Sorumluların en ağır cezalara çarptırılması için mücadele edeceğiz.'' cümlelerine yer verdi.   

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 11:53
YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95