Karadeniz; “Bu uygulama balıkçının avına ket vurmaktadır”

Karadeniz; “Bu uygulama balıkçının avına ket vurmaktadır”

KARADENİZ;” BALIKÇI KARDEŞİM AVA MI ÇIKSIN SÜREKLİ ATIK SU BELGESİ Mİ ALSIN?''

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz balıkçıların sorunlarını dile getirmeyi sürdürüyor. Karadeniz, balıkçıların temel sorunlarından biri olan Atık Su Belgesi hususuna dikkat çekti.

CHP Milletvekili Barış Karadeniz yaptığı yazılı açıklamada; ''Balıkçı kardeşlerimizle sürekli irtibat halindeyiz, sorunları dinlemeye çözüm yollarını görüşmeyi sürdürüyoruz. Balıkçılarımızın ne yazık ki sorunu çok, bunların başında Atık Su Belgesi geliyor. 2 Eylül 2020 tarihinde Çevre Şehircilik Bakanlığı bir genelge yayımlıyor, genelgede yolcu ve personel dahil taşıma kapasitesi 12 kişi ve üzeri olanlar için Atık Su Belgesi'nin 48 saatte bir alınması maddesi yer alıyor. Balıkçı kardeşim balık avına mı çıksın sürekli belge mi alsın? Balıkçı kardeşim gittiği her limanda atık su tesisi bulabilecek mi bu daha meçhulken genelgede değişikliğe gidilmelidir. Bu balıkçılığa doğrudan engel teşkil etmektedir. Bu günlerce, aylarca denizde çalışan balıkçının sürekli limana gelme zorunluluğudur. Hava şartları ile de kısalan av sezonunda bu uygulama balıkçının avına ket vurmaktadır. Bu kabul edilebilir bir durum değildir, balıkçıların üzerinden elinizi çekin. '' dedi. Sözlerinin devamında balıkçılıkla ilgili yapılan yanlış uygulamalara değinen Karadeniz; ''Bir kez bile denize çıkmayan masa başından karar vericiler balıkçılık hakkında karar alıyor. Denizi bilmeyen, balık çeşitlerini tanımayan görevliler denetim yapıyor. Balıkçılık artık bir ceza kesme mekanizması gibi görülüyor. Balıkçılarımız büyük cezalarla karşı karşıya bırakılıyor. Biz bu düzeni değiştireceğiz. İktidarımızda kuracağımız Denizcilik ve Balıkçılık Bakanlığı kapsamında balıkçılarımızla oturacağız sorunları konuşacak birlikte karar alacağız. Türkiye'nin en güvenli limanı biz olacağız'' dedi.

-Boyabat Sesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa gündüz
Mustafa gündüz - 3 hafta Önce

Barış bey doguca köyünün su sorununu da gündeme getirecekti gecenyil geldi ama maalesef geliyor soyle yapacağım böyle yapacam köyden çıkınca hepsi kapaniyor

deyiştir deyiştir
deyiştir deyiştir - 2 hafta Önce

Sinop belediyesi gibi denize dök lağımı Sonra da çevrecilikten bahset

SIRADAKİ HABER

banner96

banner95