Boyabat'ta Covid-19 aşısı uygulanmaya başladı

Boyabat'ta Covid-19 aşısı uygulanmaya başladı.

Kovid-19'a karşı Çin'de geliştirilen ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı tarafından onaylanan Faz 3 çalışmaları kapsamında Boyabat ilçesinde ilk aşı, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi personeline uygulandı.

Çin'de yeni tip koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşı Boyabat İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde yöneticiler başta olmak üzere kurumda çalışan personele ugulandı.

Boyabat İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bekir İnebeyli ilk aşıyı kendi kurumunda olurken "Boyabat ilçemizde de Covid-19 aşısı uygulanmaya başladı. Öncelikle sağlık çalışanlarımız üzerinde aşılama çalışması belli bir sıra dahilinde devam ettirilecek. Daha sonra da Sağlık Bakanlığımızın genelgeleri ve kriterleri doğrultusunda vatandaşlarımızın aşılanması gerçekleştirilecektir. İnşallah aşılamayla birlikte bu salgınının üstesinden gelip, normal yaşantımıza dönmüş olacağız" dedi. 

Daha sonra sağlık merkezindeki Dr. Enes Güneş, Dr.Sema Ertürk ve diğer personelin aşılanmaları gerçekleştirildi.

Edinilen bilgiye göre bundan sonraki süreçte Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen 65 yaş üstü kronik rahatsızlıkları olan ve diğer risk gruplarına göre günlük güncellemelerle belirlenecek vatandaşlar üzerinde aşı uygulaması gerçekleştirilecek.

Mahmut Coşkun


 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 13:22
YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner95