Boyabatlı Öğrenciler Velilerini Kan Bağışı Yapmaya İkna Ettiler

Boyabat Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu Kızılay Kulübü toplum hizmetleri çalışmaları kapsamında Kızılay Samsun Şubesi işbirliğiyle kan bağışı etkinliği düzenledi.

Boyabatlı Öğrenciler Velilerini Kan Bağışı Yapmaya İkna Ettiler

Boyabat Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu Kızılay Kulübü toplum hizmetleri çalışmaları kapsamında Kızılay Samsun Şubesi işbirliğiyle kan bağışı etkinliği düzenledi.

Boyabat Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu Kızılay Kulübü toplum hizmetleri çalışmaları kapsamında Kızılay Samsun Şubesi işbirliğiyle okul salonunda öğretmen, veli ve vatandaşların katılımıyla kan bağışı etkinliği düzenledi. 

Gönüllü vatandaşların katılımıyla gerçekleşen kan bağışı etkinliğinde bağışçılara ilik nakli konusunda da bilgilendirme yapılıp gönüllü olmaları için tavsiyelerde bulunuldu. 

Kızılay Samsun Şubesi Kan Bağış doktoru Musa yılmaz Boyabat Sesi muhabirine yaptığı açıklamada "Kan bağışı acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Şu an hastanelerde duyarlı vatandaşlarımızın kan bağışı yapmasını bekleyen binlerce hastamız var. Verilen her kan, üç kişiye can olmaktadır. Bir kan, üç kişiye can ve doğaya bir fidan armağan etmek demektir. Sağlık durumu uygun tüm vatandaşlarımızı kan bağışına bekliyoruz." ifadelerinde bulundu. 

Okul Müdürü Halil Gündoğdu da kan bağışında bulunurken yaptığı açıklamada "Öncelikle Kızılay Samsun Şubesi görevlilerine çok teşekkür ediyorum. Okulumuz Kızılay Kulübü Rehber Öğretmeni Mesut Altunay başta olmak üzere etkinlikte emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum.

Gündoğdu, kan bağışının önemiyle ilgili yaptığı açıklamada da "Biz okul olarak bu faaliyeti yaparken, özellikle öğrencilerimizi toplumsal duyarlılığa katkı sağlamaları anlamında ve velilerimizi teşvik etmeleri anlamında biraz yönlendirdik. Velilerimiz, kendi çocuğunun böyle bir sosyal sorumluluğu söylediği zaman hem örnek olmak, hem de bu hayırlı kampanyayı ihmal etmemek için daha çok istekli oldular. İnşallah bu gün yüksek bir katılım bekliyoruz. Her velimizi ve vatandaşlarımızı üç cana fayda sağlamak için bu kampanyaya katkı sağlamalarını istiyoruz." ifadelerinde bulundu.

Boyabat Sesi muhabirinin kan bağışında bulunan veli ve vatandaşlarla yaptığı görüşmelerde çoğu velinin daha önce kan bağışı yapma isteği olduğu halde tereddütte kalarak kan bağışında bulunamadığı, ancak bu günkü kampanyaya katılmasında çocuğunun isteğinin etkili olduğu ifade edildi.

Kan bağışı için 100 ün üzerinde kişinin başvurduğu, şartlara uygun 75 kişinin kan bağışı yaptığı, 13 kişinin de ilik nakli için onay verdiği bilgisi edinildi.

Haber : Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 17:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alper Candan
Alper Candan - 4 yıl Önce

Elinize, emeginize, yüreğinize sağlık. Her okul bunu yapmalı. Okul yönetimini ve velileri kutluyor, öğrencilerimizin gözlerinden öpüyorum. Tüm hasta ve hasta yakınları adına tesekkürler.

SIRADAKİ HABER

banner112

banner114