Boyabat ilçesinde ihbarlı denetim uygulamaları

Boyabat ilçesinde ihbarlı denetim uygulamaları

Boyabat ilçesinde ihbarlı denetim uygulamaları

Boyabat ilçesinde trafik ekipleri tarafından kırmızı ışık ihlali, emniyet kemeri ve seyir halinde telefonla görüşme ihlallerinde bulunan sürücüler bilgilendiriliyor.

Sinop'un Boyabat ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri tarafından yapılan ihbarlı denetim uygulamalarında kırmızı ışık ihlali, emniyet kemeri ve seyir halinde telefonla görüşme ihlallerinde bulunan sürücüler durdurularak, bilgilendirmede bulunuyorlar.

İlçenin Sanayi Kavşağında, sivil ekipler tarafından izlenen seyir halindeki araçlardan kırmızı ışık, emniyet kemeri ve seyir halinde telefonla görüşme ihlallerinde bulunanların plakaları 1 km ilerideki uygulama yapan trafik ekiplerine bildiriliyor.

İhbarla plakaları belirlenen araçlar ileri noktadaki uygulama ekipleri tarafından durdurularak, sürücülerine yaptıkları ihlallerin hem kendi can ve mal güvenlikleri hem de diğer araç ve yayaların can ve mal güvenliğini tehlikeye soktuğu bilgilendirmesinde bulunuyor.

Durdurulan araçlarda genel denetimlerde de bulunan ekipler eksiklikleri bulunan araç sürücülerine para cezası uygulamasında bulunuyorlar.

Yetkililerden edinilen bilgiye göre bu tür uygulamaların sadece sanayi kavşağında değil, ilçe merkezindeki kavşaklarda da zaman zaman uygulanacağı öğrenildi.

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2021, 12:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aynur Doğan
Aynur Doğan - 4 ay Önce

Trafikte kurallara uymak sadece kendimiz için değil, karşı taraf içinde mutlak öneme sahiptir. Trafik Candır.

banner100
SIRADAKİ HABER

banner95