Biz, Bu Değiliz, Ama Görmezlikten Gelemeyiz...

İlçe Kaymakamlığı ve Boyabat Belediyesinin haklı ve doğru olarak tanımladığı "Turizm ve Kültür Şehri Boyabat" çevre kirliliğine yenik düşmemeli.

Biz, Bu Değiliz, Ama Görmezlikten Gelmemeyiz ?

İlçe Kaymakamlığı ve Boyabat Belediyesinin haklı ve doğru olarak tanımladığı "Turizm ve Kültür Şehri Boyabat" çevre kirliliğine yenik düşmemeli.

Boyabat'ı; doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle Karadeniz'in en güzel bir kenti, çevresinin dört bir yanının ormanlarla çevrili olmasını övgüyle anlatırken, o güzelim çevremizi kirletenlere de dur demenin zamanının geldiğini, resmi krumlarımızla, sivil toplum örgütlerimizce ve tüm vatandaşlarımızla birlik beraberlik içinde çözüm üreterek göstermekte biraz geç kaldık sanki.

Çevreye duyarlı vatandaşlarımız şahsen ya da gazetemize gelerek "Siz Boyabat'ın tanımıyla ilgili etkinlikleri, güzellikleri haber yapıyorsunuz. Bu konuda size teşekkür ediyoruz. Ancak ilçemiz çevresinde adeta çöp yığınları var, ormanlık alanlar, yol kenarları, hatta piknik alanları çöplerle, atıklarla Boyabat'a hiç yaşmıyor. Neden bunları gündeme getirmiyorsunuz. Biz dışarıdan gelen misafirlerimize Boyabat'ımızın ne kadar güzel bir şehir olduğunu göstermek için gezip dolaşırken yol kenarlarında inşaat atıkları, kırık cam şişeleri, toplu yemek kaplarının atıklarını görünce utanıyoruz. Buna kim dur diyecek ? Lütfen bir haber yapın, gündeme getirin" diyorlar.

Biz de haberci olarak çevre kirliliğini çok iyi biliyoruz. İlçemizi kötülemeyelim, küçük düşürmeyelim endişesiyle bu tür haberlere uzak durduk. Ancak görmezden geldikçe, yapanın yanına kar kaldıkça çevre sorununun daha da büyüdüğünün farkına vardık.

Tüm Boyabat çevresini görüntülemedik, sadece Boyabat Belediyesi Çöplüğü'ne 5 yüz metre yakındaki yol kenarlarını görüntüledik. İnsanlar traktörlerle, kamyonet ve diğer araçlarıyla 5 yüz metre ilerideki çöplüğe gitmeyip, o güzelim yeşil alanlara yol kenarlarına çöplerini döküp kaçıyorlar. Siz okuyucularımız da görüntüleri izleyince, "buna dur denmeli, çözüm bulunmalı" diyeceğinize inanıyoruz.

Temiz bir Boyabat için sadece kaymakamlık makamının, belediyenin bu işi tek başına çözemeyeceğinin bilincinde olarak tüm vatandaşlarımızın, Boyabat sevdalılarının resmi kurumlarımıza destek olup "Kültür ve Turizm Şehri Boyabat'a" sahip çıkalım diyoruz.

Haber : Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 16:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
ziya vecih
ziya vecih - 3 yıl Önce

haber güzel lakin başlıkta bir telaffuz hatası var, "görmemezlikten" denmez ona, "görmezlikten" denir, çünkü "me" ve "mez", her ikisi de olumsuzluk anlamı katan eklerdir, başlıkta iki olumsuz yan yanyana gelince olumlu bir anlam ortaya çıkmış ve görmemezlik görürlük olmuş, dikkat edelim..

Sabıre korkmaz
Sabıre korkmaz - 3 yıl Önce

Boyabat beledıye baskanına koylerde cop koyternerı olması dendıgınde sızın koyden oy cıkmadıgı dıyorsa mıllet copunu nereye atcak

banner100
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95