Aşkın Ayrancıoğlu'nun Kitabı İngiltere'de Yayımlandı

Aşkın Ayrancıoğlu'nun Kitabı İngiltere'de Yayımlandı

Boyabatlı uluslararası karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu’nun “Timeless Cartoons (Zamansız Karikatürler)” adlı kitabı SFK. Yayınevi tarafından İngiltere’de yayımlandı.

Daha önce “Yüzünden Düşen Bin Umut” adlı eleştiri kitabı, “Yatılı Okuldan Geçen Yol” adlı romanı ve Kardeşi, Kızı ve Oğlu ile birlikte “Ayrancıoğlu Karikatürleri” adlı kitapları yayımlanan Ayrancıoğlu’nun 122 sayfadan oluşan ve 20X20 cm boyutlarında yayımlanan Timeless Cartoons kitabı sanatçının ilk kişisel karikatür albümü oldu.

Karikatürlerine yazar İlker Çakmakkaya’nın İngilizce yazdığı aforizmalar eşliğinde yayımlanan kitap amazon siteleri aracılığıyla Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda, Kıta Avrupası ülkeleri, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, Hindistan ve Çin başta olmak üzere 30’u aşkın ülkede basılı, dünyanın büyük bölümünde de e-kitap olarak okurlara sunuluyor.

2017 yılında Çin’de dünyanın en iyi mizah sanatçısı seçilen ve ulusal-uluslararası 100’ün üzerinde ödülü bulunan Ayrancıoğlu bu ilk kişisel karikatür albümünü: "Savaşsız, sömürüsüz, hapishanesiz özgür bir yaşam için kalemini silahlaştıranlara..." adadı.

-Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER