Boyabat Kalesi Çırabozan Dehlizi Serisi İkinci Bölümüyle Final Yaptı

Boyabat Kalesi Çırabozan Dehlizi Serisi İkinci Bölümüyle Final Yaptı

Gazetemizin eski muhabirlerinden Semih Türkoğlu, "Boyabat Kalesi Çırabozan Dehlizi" isimli kitabın yazarı Veteriner Hekim, Yürüyüşçü ve yazarımız Ahmet Küçükbaş ile birlikte Boyabat Kalesi'ne Çırabozan Dehlizi'nin içinden çıkarak Boyabat'ın önemli tarihi mirasları olan Boyabat Kalesi'ni ve Çırabozan Dehlizi'ni tanıtmaya devam ediyor.

26 Eylül 2017 tarihinde yapılan çekimlerin teknik aksaklıklar nedeniyle yeni yayınlanabildiğini ifade eden Semih Türkoğlu, 3 yıl sonra da olsa videolarda bahsedilen efsanelerin, bilinmeyenlerin, merak edilenlerin hala taze olduğunun altını çizdi. 

Serinin ilk bölümünde Çırabozan Dehlizi'ni ve Boyabat Kalesi'nin avlusunu yazarımız Ahmet Küçükbaş'tan dinleyen Semih Türkoğlu, serinin bu 2. bölümünde; Boyabat Kalesi tarihi, Boyabat tarihi, Boyabat Kalesi'nin restorasyondan öncesi ve sonrası, Boyabat Kalesi ile ilgili bilinmeyenler, efsaneler, yapılması gerekenler gibi konularla,  24 Kasım 2020 Salı günü saat 20.00'den itibaren YouTube kanalında ( https://www.youtube.com/c/SemihTürkoğlusemihturkoglu57 ) izleyicilerle buluşmaya başladı.

Serinin yapımcısı Semih Türkoğlu, konuyla ilgili olarak video duyurusunun açıklama kısmından şu ifadeleri paylaştı:

"Boyabat Kalesi Çırabozan Dehlizi" isimli kitabın yazarı Veteriner Hekim, Yürüyüşçü Ahmet Küçükbaş ile Boyabat Kalesi'ne Çırabozan Dehlizi'ni kullanarak çıktık ve tanıtım gezimizin 2. ve son bölümüne geldik.2 bölümlük çalışmanın bu 2. kısmında; Çırabozan Dehlizi'ni, restorasyon sırasında karşılaşılan sürprizleri, zorlukları, dehlizlerle ve Boyabat Kalesi ile ilgili gizemleri, efsaneleri, bilinmeyenleri, bu tarihi mirasın güzelliklerini bulabilirsiniz.Röportaj için beni kırmayarak dehliz içinden Boyabat Kalesi'ne çıkmayı göze alan Ahmet Küçükbaş'a ve bize çekimler sırasında bize eşlik eden Boyabat Sesi Gazetesi ve Anadolu Ajansı (AA) Boyabat Muhabiri Mahmut Coşkun'a bu vesileyle tekrar çok teşekkür ediyorum. 

Videolar ve fotoğraflar için; Ahmet Küçükbaş'a, Emekli Öğretmen, Anadolu Ajansı (AA) Boyabat Muhabiri Mahmut Coşkun'a, Görsel Sanatlar Öğretmeni, Sanatçı, Boyabat Amatör Fotoğrafçılar Derneği (BOYFOD) Kurucu Üyesi Ünal Karaca'ya, Boyabat Amatör Fotoğrafçılar Derneği (BOYFOD) Kurucu Üyesi Ahmet Aslan'a, Boyabat Belediyesine teşekkür ederim.Serinin bu 2. bölümünde; eski Boyabat, eski panayır, eski Boyabat Kalesi, Boyabat Kalesi restorasyon çalışmaları görselleri sizleri bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atakan K.
Atakan K. - 2 ay Önce

Kitabın satış linkini koyabilir misiniz?

banner100
SIRADAKİ HABER

banner95