Vali Karaömeroğlu'ndan, Boyabat ziyareti

Vali Karaömeroğlu'ndan, Boyabat ziyareti

Vali Karaömeroğlu'ndan, Boyabat ziyareti

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Boyabat ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Boyabat ilçesi ziyaretinin ilk olarak Adliye Binasında Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin ve Adli Yargı,Adalet Komisyonu Başkanı Sefa Maraşlı'yı makamlarında ziyaret etti.

Vali Karaömeroğlu, daha sonra Boyabat Belediyesini ziyaret etti. Belediye Binası önünde Başkan Şefik Çakıcı ve belediye çalışanları tarafından karşılanan Karaömeroğlu, Başkan Çakıcı'nın makam odasına çıkarak Boyabat Huzurevi inşaatı sözleşmesini bakanlık adına imzaladı.

2013 Yılında kuruluşu olup 2016 yılında temeli atılan Boyabat Huzurevi inşaatının çeşitli nedenlerle yarım kalan inşaatının tamamlanması için Boyabat Belediyesi tarafından hazırlanan yeni proje Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından onaylandı. Huzurevi inşaatının tamamlanması için hazırlanan protokol Bakanlık adına Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Sinop Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Melih Keleş ve Boyabat Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ziya Yılmaz tarafından imzalandı.

Vali Karaömeroğlu, belediye ziyareti sonrasında Boyabat Ticaret ve Odası Başkan Vekili Nazif Koltukçu ve Boyabat Merkez ve Köy Muhtarları Derneği Başkanı Hasan Sakacı ve yönetimini ziyaret etti.

Karaömeroğlu, Boyabat Belediyesi Yaşayan Kültürel Miras Müzesi'nde de incelemelerde bulunduktan sonra, Orta Çarşı'yı gezip esnaflarla görüştü. Daha sonra İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin'i makamında ziyaret eden Vali Karaömeroğlu, Sinop'a hareket etti.

Ziyaretlere İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Sinop Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Melih Keleş, İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Nihat Aydın, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Yaylaoğlu ve diğer ilgililer eşlik ettiler.

Mahmut Coşkun


 


 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 19:37
YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95