Üç Yıldır Mahkemesi Devam Eden "Durağan Olayları" Davası Sonuçlandı.

Üç Yıldır Mahkemesi Devam Eden "Durağan Olayları" Davası Sonuçlandı.

Sinop'un Durağan ilçesinde 2016 yılında, iki grup arasında yaşanan gerginlik sonrası çıkan ve bir kişinin ölümü, 15 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olaylarla ilgili 43 sanıklı davada, tutuklu sanık 25 yıl, tutuksuz yargılanan sanıklardan biri de 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

Boyabat Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Yunus Koyun ile bazı tutuksuz sanıklar katıldı.

Tarafların avukatlarının da hazır bulunduğu duruşmada, sanıkların son savunması alındı. 

Mahkeme heyeti, savunmaların ardından tutuklu sanık Yunus Koyun'a "kasten adam öldürme" suçundan 25 yıl hapis cezası verdi. 

Tutuksuz sanıklardan Turan Uzunöz "ateşli silah bulundurma ve mala zarar verme" suçundan 3 yıl hapis, Muhammed Koyun ise "mala zarar verme" suçundan para cezasına çarptırıldı. Diğer sanıklar beraat etti.

Mahkeme kararı sonrasında Yunus Koyun'un eşi Gülbahar Koyun fenalaşarak baygınlık geçirdi. Gülbahar Koyun 112 Acil Ambulansla Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesine kaldırıldı.

- Olay 

Durağan ilçesinde Eylül 2016'da iki grup arasında yaşanan gerginlik sonrası çıkan olaylarda 16 yaşındaki Soner Kara yaşamını yitirmiş, 15 kişi yaralanmıştı. Olayların büyümesi üzerine Kaymakamlık, ilçede bir günlük sokağa çıkma yasağı ilan etmişti. 

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 17:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Heaven57
Heaven57 - 12 ay Önce

Halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden provakator tayfasına ceza verememek toplumsal adalet mi simdi....25 yıl ödül olmuş kasten toplumsal olaya silahla gelip gencecik birinin ölümüne sebep olmak müebbet gerektirmez mi emsal olması açısından çok yanlış tekrar ayni olaylar yaşanırsa bu adaletin hükmünü eksik vermesinden mütevellit olur bunu da buraya yazıyorum

Abuziddin Kilkuyruk
Abuziddin Kilkuyruk - 12 ay Önce

Allah 112 ekibini başımızdan eksik etmesin Allah analarinizdan babalarinizdan razı olsun iyi varsınız

SIRADAKİ HABER

banner83