Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu'nun Boyabat ziyareti

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu'nun Boyabat ziyareti

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Boyabat ziyaretinde kaymakamlıktaki toplantıya katılıp, ilçe merkezinde bir dizi incelemelerde bulundu.

Boyabat İlçe Kaymakamlığı önünde İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz , Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, ilçe kurum müdürleri ve stk temsilcileri tarafından karşılanan Vali Erol Karaömeroğlu, Kaymakam Enver Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulunup, ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Karaömeroğlu, daha sonra İlçe Kaymakamlığı toplantı salonunda Tarihi Orta Çarşı restorasyon çalışmalarıyla ilgili düzenlenen toplantıya başkanlık yaptı.

Toplantıda Samsun Rölöve ve Anıtlar Bölge Müdürü Ali Sarıalioğlu, Tarihi Orta Çarşı'daki restorasyon çalışmaları ile ilgili sunum yapıp, Vali Karaömeroğlu'na çalışmalarla ilgili ayrıntılı bilgi verdi.

Karaömeroğlu ve beraberindeki heyet Kaymakamlıktaki programın ardından Tarihi Orta Çarşı'ya giderek incelemelerde bulunup, esnaflarla sohbet etti.

Boyabat Meydan projesi kapsamında hükümet konağı inşaatında da incelemelerde bulunan Karaömeroğlu, ilçenin Yıldız Mahallesi'nde, 28 Temmuz 1995 tarihinde Hakkari ili Yüksekova ilçesi Esendere Bölgesinde P.K.K. terör örgütü ile girdiği çatışmada şehit olan Ersoy Gürsu'nun baba evine giderek baba Cemil ve anne Sabire Gürsu'ya başsağlığı diledi. Şehit Ersoy Gürsu için Kuran-ı Kerim okunup, dua edildi.

Vali Karaömeroğlu'nun ziyaretine İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin, İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Ferhat Kuran, Sinop İl Kültür Müdür Vekili Metin Süren, İlçe Emniyet Müdürü Yunu Emre Gökmen, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Şeref Kutu, resmi daire müdürleri, stk temsilcileri ve diğer ilgililer eşlik etti.

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2021, 19:35
YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95