Şehit İtfaiye eri Recep Tekin, Boyabat'ta toprağa verildi 

Şehit İtfaiye eri Recep Tekin, Boyabat'ta toprağa verildi 

İstanbul Bayrampaşa'da 3 katlı binanın deposunda çıkan yangında görevini yaparken hayatını kaybeden İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'nde görevli Recep Tekin memleketi Boyabat'ta toprağa verildi. 

İstanbul'dan Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi morguna getirilen görev şehidi Recep Tekin'nin naaşı hastaneden alınıp Beyazıt Camisine getirildi. Saat 11.00'da İlçe Müftüsü Mehmet Evirgentürk tarafından cenaze namazı kıldırılan Tekin, Boyabat Şehir Mezarlığına götürülerek dualarla toprağa verildi. 

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, mezarlıkta yaptığı açıklamada, müslümanın müslüman üzerindeki görevini ifa etmek için buraya kadar gelme zahmetinde bulunan tüm müslüman kardeşlerime teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun, dedi. 


Çakıcı, "Bir canı kurtarmak için görev şehidi olan kardeşimizin defnini gerçekleştirdik. Bu cenaze vesilesiyle, yardımlarını gerek telefonla arayarak, gerek buraya kadar bizzat gelme zahmetinde bulunan itfaiye erlerimize örnek davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bizleri, Boyabatlılar'ı memnun ettiler. Bu vesileyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu'na, Bayrampaşa belediye başkanımıza ve Türkiye'deki bütün itfaiye erlerimiz adına da hepinize teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun." ifadelerinde bulundu. 

Cenazenin defni sonrasında İstanbul Avrupa Yakası İtfaiye Müdürü Mustafa Tomak tarafından şehit itfaiye eri Recep Tekin'nin tabutuna sarılı Türk Bayrağı ve fotoğrafı Tekin'in ağabeyisi Ramazan Tekin'e teslim edildi. Mustafa Tomak, Tekin'in eşi Ayşegül Tekin'e de başsağlığı dileklerinde bulunup, "Recep Tekin, görevine düşkün, karıncayı incitmeyen bir kardeşimizdi. Biz ondan memnunduk, Allah'ta ondan memnun olur, cennetine alır inşallah. Ekrem başkanımız talimatları verdi. Hem maddi hem de manevi olarak sizlerin yanınızda olacağız. Hem ailenin, hem Boyabat'ın hem de İstanbul itfaiyesinin başı sağ olsun. Allah sizlere sabır versin. Bundan sonra da mesai arkadaşlarına Allah güç, kuvvet versin." dedi. 

Cenaze törenine İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker, İstanbul Avrupa Yakası İtfaiye Müdürü Mustafa Tomak, Bayrampaşa Bölge Grup Amiri Mürsel Akın, İstanbul'daki mesai arkadaşları ve vatandaşlar katıldılar. 

Cenaze namazı öncesi ve defin işlemleri süresince İlçe Müftüsü Mehmet Evirgentürk, tarafından cenaze törenine katılanların konavirüs salgını dolayısıyla birbirlerine fazla yaklaşmamalarını isteyen anonslar yaptı. Ancak bu uyarının fazlaca dikkate alınmadığı görüldü. Cenaze namazında saf tutanların da 1 metre aralıklarla bulunması istendi. Bu uyarı da tam anlamıyla dikkate alınmadı.

Mahmut Coşkun


 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER