Pandemi Boyabat'ta sebze fidesi satışlarını patlattı  

Pandemi Boyabat'ta sebze fidesi satışlarını patlattı  

Pandemi Boyabat'ta sebze fidesi satışlarını patlattı  

Boyabat'ta bahar aylarının gelmesiyle birlikte sebze ekimine başlanırken, pademinin fide satışlarını artırdığı kaydedildi.  

Sinop'un Boyabat ilçesinde bahar aylarının gelmesiyle birlikte sebze fideleri de görücüye çıktı. Korona virüs nedeniyle sokağa çıkamayan vatandaşlar bahçe ve balkonlarında sebze meyve üretimine başladı. Kişisel izolasyon ve sokağa çıkma kısıtlamalarında evlerinde kalan vatandaşlar, stres atmak ve boş zamanlarını değerlendirmek için balkon ve bahçelerinde sebze yetiştirmeye yöneldi. Evlerinde kalan vatandaşların sebze yetiştiriciliğine başlaması ise fide satışlarını ikiye katladı.

Bahçesine veya saksıya fideleri dikecek olan vatandaşlar,Boyabat Orman İşletme Binası önünde bulunan Adnan Menderes Bulvarına ve Boyabat Beyazıt Cami önlerine akın ediyor. Tezgâhlarda yerini alan fideler görsel şölen oluşturarak vatandaşların ilgisini de çekiyor.
  Dünyayı sarsan bu hastalığın ve alınan önlemlerin insanları yeni arayışlara ittiğini söyleyen vatandaşlar tarlalarının yanısıra , bahçelerine hatta evlerinde bulunan saksılara bile fide dikimi yaptıklarını ifade ettiler.

Geçmiş yıllara oranla satışların iki katına çıktığını söyleyen fide satıcıları ise en çok domates,biber,salatalık ve patlıcana ilgi olduğunu belirtiler.

-Boyabat Sesi


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95